Test SLW-02 względem SLW-01

Sk_uter
Posty: 468
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Takiej możliwości nie mam, bo taśma jest pod sufitem.

Na poprzednim RGB nie testowałem tego, aż tak, ale chyba było podobnie. Przy starym sterowniku nie miałem takiego problemu, ale tak nisko nie szło sciemic, więc tutaj to działa lepiej tylko fajnie jakby to równo działało.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3942
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Sk_uter pisze: pt lip 10, 2020 6:00 pm Jest dodatkowy wzmacniacz:
viewtopic.php?p=24185#p24185

A połączone jest to według schematu:
viewtopic.php?p=24658#p24658
Patrząc na przekrój przewodów (krosówka telefoniczna), to może być jedna z przyczyn takiego zachowania.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Sk_uter
Posty: 468
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Brązowy i niebieski wygląda na grubszy, myślisz o tych pozostałych np ta cienka skrętka niebiesko-biała? Wystarczy zmienić na grubsze i będzie świeciło równomiernie? To chyba krótkie kable łączące taśmy z wzmacniaczem czy nawet połączenie wzmacniaczy? Bo pełnego dostępu do sufitu nie mam tyle co do puszki gdzie jest dostęp do zasilaczy, wzmacniaczy i sterownika
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3942
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Napisałem, że takie przewody mogą (ale nie muszą) być źródłem kłopotów. Warto to również sprawdzić.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1773
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Im grubszy przewód tym mniejszy spadek napięcia. Przy drucie też większy jest spadek niż przy lince.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Sk_uter
Posty: 468
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

miroph pisze: pt lip 10, 2020 7:33 pm Im grubszy przewód tym mniejszy spadek napięcia. Przy drucie też większy jest spadek niż przy lince.
To można byłoby sprawdzić miernikiem czy napięcie nie spada przed zmianą kabli? Tylko na jakich kablach to sprawdzać i czy to robić przy pełnej jasności czy właśnie tej niskiej gdzie sufit dzieli się na pół? Może to byłby pierwszy test, który powinienem wykonać czy coś jeszcze mógłby na to wpłynąć?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3942
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zdecydowanie prościej zmienić przewody. Tam jest sygnał PWM, więc z pomiarów zwykłym multimetrem nic nie wywnioskujesz.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SLW-02”