SLW-02 sterowanie poprzez Supla "Automatyka"

cdxa
Posty: 65
Rejestracja: pn maja 14, 2018 10:08 pm
Lokalizacja: Poznań

wpadłem na pomysł aby zastosować sterownik SLW-02 do dwóch taśm LED, zimnej i ciepłej na oddzielnych kanałach, tak aby sterując ich poziomami móc uzyskać pożądaną barwę światła. Propoprcjami chciałbym sterować poprzez zadawanie w Automatyce Supli cloud jasności kanałów, ale bez włączania LED'ów, tak żeby gdy ktoś włączy oświetlenie w dzień miał zimną barwę światła, a wraz z upływem dnia światło stawało by się bardziej ciepłe. W związku z tym mam pytania:
- czy w automatyce można zadawać poziom jasności kanałów, ale bez ich włączania, włączenie było by lokalne, przyciskiem
- czy można zachować proporcję między kanałami podczas ściemniania, czy po ściemnieniu i rozjaśnieniu kanały będą miały tę samą wartość?
- czy w aplikacji można kanały połączyć tak by jednym przyciskiem aktywować ich np dwa w ustalonym wcześniej przez automatykę poziomie jasności?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

1. Nie można zmienić poziomu bez włączenia.
2. Kanały są od siebie niezależne
3. Możesz utworzyć grupę
cdxa
Posty: 65
Rejestracja: pn maja 14, 2018 10:08 pm
Lokalizacja: Poznań

Czy z poziomu urządzenia podłączonego do supla-cloud możemy rozpoznać źródło wykonania polecenia, np. aplikacja kliencka, automatyka itp? Dzięki temu mógłbym zrealizować takie funkcje korzystając z własnego programu i biblioteki supla, po prostu nie uruchamiać PWM po otrzymaniu poleceń ze źródła "automatyka" a jedynie zapisywać zadane wartości.
Ale idąc dalej jestem w stanie ustawiać sobie czas z NTP, pobierać pogodę itd i sam sobie zmieniać PWM nie rezygnując z automatyki ;) nie ma to jak samemu sobie odpowiedzieć...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Urządzenie nie rozpozna źródła ale może rozpoznać czy naciśnięto ON/OFF. Można tak zmodyfikować kod by bez naciśnięcia „Włącz” urządzenie się nie włączało.

Oczywiście mowa o urządzeniu DIY.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SLW-02”