SLW-02 a włącznik krzyżowy przed zasilaczem 12 V

xcszuwar
Posty: 110
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:58 pm

Witam wszystkich

To mój pierwszy post na forum.
Użytkuję moduł SBW 02 juz od ponad roku bez żadnych problemów i jestem bardzo zadowolony.
Obecnie chciałam zainstalować SLW-02 do trzech odcinków taśmy LED w jednym kolorze. Odcinki nie przekraczają 70 W ale...
Projekt oświetlenia nie przewidywał trzech odcinków taśmy tylko jeden i zasilanie podawane jest z 230v załączane włącznikiem krzyżowym na transformator (dokładnie mogę włączyć i wylaczyc zasilanie transformatora z trzech różnych miejsc w salonie). Niestety to jedyny prąd do którego mogę podłączyć transformator a następnie moduł SLW-02.

Jak to będzie działać i czy w ogóle będzie działać jeśli wlącznikiem każdorazowo będzie wylaczal tranaformator i moduł supli ? Zależy mi na zapamiętaniu ustawień i jasności przy użyciu włącznika 230 v
xcszuwar
https://sobianowice.aqi.eco/pl

30 urządzeń Supla :) :D
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Bez przeróbki instalacji nic tu nie zrobisz. Transformator i SLW-02 musi być zasilany cały czas, natomiast wszystkie trzy łączniki zamienić na monostabilne, połączyć je równolegle i nimi sterować SLW-02.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
xcszuwar
Posty: 110
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:58 pm

Nawet nie wiem jak to ugryźć :( żeby to przerobić. Proste elektryczne przeróbki nie są problemem ale to wykracza poza moją wiedzę na temat tej instalacji.

Nie wiem czy dobrze to wcześniej opisałem tzn. obecnie w trzech miejscach salonu załączam lub wyłączam ten jeden punkt świetlny (działa to jak łącznik schodowy tyle ze w trzech miejscach - każdym mogę załączyć innym wyłączyć . Jest tam chyba 2 włączniki schodowe i pomiędzy krzyżowy)
Konsekwencje instalacji SUPLA SLW-02 byłyby takie że bardzo łatwo omyłkowo mógłbym wyłączyć transformator, który miałby zasilać SLW-02. Jakie byłyby problemy wynikające z takiego podłączenia poza opóźnieniami logowania do wi fi? Czy każde takie włączenie i wyłączenie resetowałoby wszystko i załączało trzy taśmy naraz ? czy po prostu nic by nie zadziałało i dopiero np smartfonem mógłbym włączyć którąkolwiek z taśm.

Może jest jakieś prostsze rozwiązanie?
xcszuwar
https://sobianowice.aqi.eco/pl

30 urządzeń Supla :) :D
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1773
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Jedyne rozsądne rozwiązanie to takie jak napisał kolega wyżej. Jeżeli nie wiesz jak się za to zabrać to rozważ zatrudnienie elektryka lub kogoś kto doradzi Ci na miejscu jak przerobić instalację.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
xcszuwar
Posty: 110
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:58 pm

Ok dzięki za wskazówki.

Na tą chwilę chyba odpuszczę. Bez położenia dodatkowego kabla zasilającego przeróbka raczej niemożliwa a to niestety nie wchodzi grę.
Pozostaje inny sposób sterowania tymi odcinkami niepowiązany z suplą.
xcszuwar
https://sobianowice.aqi.eco/pl

30 urządzeń Supla :) :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SLW-02”