SLW-02 sam zapala ledy

ozzixdd
Posty: 36
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:56 pm

Witam. Posiadam dosyć sporo pastylek supli oraz w rozdzielnicy montowanych na szyne th.
Mój problem polega na tym że pastylka SLW-02 ma podłączone dwa ledy i one są zapalne oczywiście z telefonu ale z pojedynczego włącznika monostabilnego.
Zasilanie mają z zasilacza LED na stałe. Nie chciał bym jeśli nie muszę rozłączać zasilania od pastylki SLW-02.

W momencie załączania jakiego kolwiek sterownika z supli potrafią co jakiś czas (losowe odstępy) same zapalić się ledy albo zgasić.
Wszystkie ROW-04m wiadomo że w rozdzielnicy elektrycznej i 2x ROW-02. Reszta po całym roku rozsiana.

SLW-02 jest od nich oddalony z 5m. W jego okolicy również nie ma innych urządzeń typu stycznik elektryczny itp.

Jednak załączaja się ledy z tej pastylki zawsze w momencie włączenia/wyłączenia oświetlenia z innego urządzenia supli bo mam w domu wszystko na tym sprzęcie. Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc.
Szczęśliwego nowego roku dla każdego.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czy pod wejście SLW podłączony jest jakiś przycisk ?
ozzixdd
Posty: 36
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:56 pm

Pod wejście IN mam podłączenie osobnym kablem jeden pojedynczy przycisk monostabilny żeby móc włączyć i wyłączyć te ledy również z pozycji włącznika.
Męczące zawsze z aplikacji pojedynczo. Wiem że mogę zrobić grupę na razem ale skoro pastylka daje opcje z wyłącznika.
Potem pierwszy kanal i drugi LED jest wykorzystany. Zapas mocy i wszystko przeliczone. 3 kanał.wolny i zasilanie z zasilacza w miejscu input +/-.
szymboz
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 03, 2019 7:55 pm

Witam. Mam podobny problem, z tym ze ja mam Slw01. Sterownik siedzi sobie w suficie, do niego mam podłączony przycisk dzwonkowy. Przycisk ten jest w ramce z innymi włącznikami oświetlenia i gdy włączam lub wyłączam to inne oświetlenie to zalacza mi taśmę led tak jakbym nacisnął przycisk od slw. Mam jeszcze pytanie... czy w slw idzie zmniejszyć prędkość rozjaśniania i ściemniania taśmy poprzez trzymanie przycisku?
ozzixdd
Posty: 36
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:56 pm

Masz jakiś pomysł jak to naprawić albo czy ktoś, coś Ci proponowal? Bo mi się szczerze mówiąc nie chce specjalnie rozłącznika przed nim wstawiać. Bo to wydaje się bez sensu w tym przypadku. Bo po co mi pastylka ktoś ma wejście na wyłącznik a nie mogę go używać.
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

szymboz pisze: czw sty 07, 2021 12:34 pm Witam. Mam podobny problem, z tym ze ja mam Slw01. Sterownik siedzi sobie w suficie, do niego mam podłączony przycisk dzwonkowy. Przycisk ten jest w ramce z innymi włącznikami oświetlenia i gdy włączam lub wyłączam to inne oświetlenie to zalacza mi taśmę led tak jakbym nacisnął przycisk od slw. Mam jeszcze pytanie... czy w slw idzie zmniejszyć prędkość rozjaśniania i ściemniania taśmy poprzez trzymanie przycisku?
12v puszczone z 230v, przerabiałem to z SLW, skończyło się na tym, że pozamieniałem tak kable, że się prawie uspokoiło do minimum, ale nadal potrafi nieraz się wzbudzić. Przy tworzeniu slw-02/01 v2 warto to przemyśleć.
szymboz
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 03, 2019 7:55 pm

ozzixdd pisze: czw sty 07, 2021 12:52 pm Masz jakiś pomysł jak to naprawić albo czy ktoś, coś Ci proponowal? Bo mi się szczerze mówiąc nie chce specjalnie rozłącznika przed nim wstawiać. Bo to wydaje się bez sensu w tym przypadku. Bo po co mi pastylka ktoś ma wejście na wyłącznik a nie mogę go używać.
Nie mam pomysłu. Jest to strasznie irytujące. Tak samo irytuje mnie za wysoka prędkość sciemniania i rozjaśniania z wyłącznika. Mam ten wyłącznik przy łóżku... czasem dziecko odwiedza nas w nocy i trzeba sobie delikatnie swiatlo zapalić to pojawia się zaraz problem zeby w miarę precyzyjnie dostosować jasność. P.S. Moja żona jest operatorem wyłącznika :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z czasem rozjaśniania możemy powalczyć (jakaś aktualizacja). Co do załączeń to musimy temat przeanalizować wraz z Zamel-em.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3942
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Wystarczy odsunąć od siebie przewody od załączania SLW od przewodów zasilających 230V. Ewentualnie spróbowałbym podłączyć kondensator 470nF pomiędzy IN1 a minusem zasilania.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ozzixdd
Posty: 36
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:56 pm

Chyba gdzieś znajdę w gratach kondensator to mogę tak spróbować. Odsunięcie przewodów niestety nie wchodzi w nl moim przypadku, w jedną z możliwości ponieważ mam ścianę już wykończoną na gotowo.
Dam znać czy coś się zmieniło po podłączeniu kondensatora. Chociaż tyle i czekam na jakieś informacje od góry względem aktualizacji bądź innego rozwiązania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SLW-02”