Wpisanie danych startowych lub import CSV do chmury

kotbury
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 24, 2021 4:16 am

Witam wszystkich.

Przeryłem forum (może niedokładnie) ale nie znalazłem odpowiedzi na kwestię jak w temacie.

Z materiałów na forum wynika, że opcja wpisania danych startowych do samego MEW na razie nie istnieje (było wyjaśnienie, że z racji używania tego licznika do rozliczeń sam Zamel nie udostępnia takiej opcji).
Można tylko dane całkiem skasować.

Ale czy jest możliwośc zrobienia takiej operacji na chmurzej - jesli nie wprost to przez import zmodyfikowanego ręcznie pliku CSV?
Nie siedzę w bazach danych ani tematyce chmur i może przeoczyłem odpowiedzi z opcją wykorzystania API lub SQL?
Była wypowiedź jednego z użytkowników, ktory skarżył się na niedokładny zapis danych do pliku CSV (zdaje sie uśrednienie wszystkich faz, mnie takie rozbieżności akurat nie przeszkadzają, nie bedę bilansował całości z dokładnością do 0.1 kW) ale nie wynikało z niej wprost, że probował ten CSV jakoś zaimportować do chmury i czy to zrobił.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18328
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma możliwości ręcznej modyfikacji danych, chyba, że masz prywatną chmurę.

Przypadek który przytoczyłeś dotyczył tego, że komuś nie odpowiadała minuta zapisu. Uśrednianie jest tylko na wykresach. Nie ma tego w danych źródłowych.
kotbury
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 24, 2021 4:16 am

Czyli pozostaje czekać na ewentualną przyszłą możliwość wpisywania archiwalnych danych w samo urządzenie (był gdzieś tu wpis, że mądre głowy nad tym pracują).

PS - potwierdzam, że zdarzają się przekładniki z zamienionymi kolorami przewodów - u mnie jeden z trzech. Wykrycie łotra i sprawdzenie, czy to aby na pewno ta przyczyna świrowania licznika - kosztowało mnie 20 minut jechania na maksymalnie ustawionym piekarniku... :x
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”