Licznik MEW-01 zapis danych bez wifi

kwiatek_m
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 07, 2020 1:23 pm

Witam,

mam pytanie o licznik mew-01. Czy ma on możliwość zapisu danych do pamięci aby w późniejszym czasie wysłać je do chmury.
Mam ustawiony harmonogram wifi w domu i wifi jest wyłączane po 23:00 a włącza w zależności od dnia tygodnia albo o 7 rano albo o 15.
Czy w czasie braku wifi licznik będzie zapamiętywał ilości energii pobranej i wysyłanej w tym czasie i wysyłał je gdy sieć powróci? Jeśli zapamiętuje to jak długo może pracować bez wifi?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Zlicza i przechowuje. Wysyła dane jak połączy się z chmurą. Na wykresie w apce w przedziale czasu kiedy MEWka nie miała połączenia z serwerem będziesz miał słupki uśrednione.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
kwiatek_m
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 07, 2020 1:23 pm

lesny8 pisze: pt cze 25, 2021 8:49 am Zlicza i przechowuje. Wysyła dane jak połączy się z chmurą. Na wykresie w apce w przedziale czasu kiedy MEWka nie miała połączenia z serwerem będziesz miał słupki uśrednione.
Wyniki są uśrednione do momentu pobrania właściwych danych?
Jak długo zapisywane są dane bez wifi?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

MEW zapamiętuje stan liczników cały czas ale nie zapamiętuje historii. Innymi słowy pamięta saldo i tylko salda przesyła na serwer. Aplikacje generujące wykresy wypełniają luki uśrednionymi wartościami z okresu gdy licznik był offline.
kwiatek_m
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 07, 2020 1:23 pm

Trochę tego nie rozumie. Skoro aplikacja wypełnia luki uśrednionymi wartościami to będą to nieprawdziwe dane? Jak będzie to wyglądało w moim przypadku gdy sieć wifi nie pracuje w nocy. Nie będę mieć prawdziwych wyników w poborze energii na poszczególnych fazach. Obecnie nie wiem na której fazie mam największy pobór w zależności od pory dnia a na tym mi zależy. W dzień będzie również oddawanie do sieci bo mam fotowoltaikę.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Serwer zapisuje dane co 10 min.
Jeśli MEW będzie offline przez 60 min, a w tym czasie zużyje 6kWh to na wykresie zobaczysz, że przez godzinę zużywałeś
1kWh co 10 min. Jeśli wyłączasz internet i nie odpowiada Ci uśrednianie pomiarów to zachęcam do instalacji własnej instancji Supli lokalnie lub HA jak wolisz. Saldo się będzie tak czy inaczej zgadzać, czyli jeśli przez noc zużyjesz x kWh to aplikacja również pokaże x kWh ale równo rozłożone na całą noc.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Przy wyłączaniu sieci WiFi lokalny serwer nic nie pomoże.
MEW-01 wymaga sieci WiFi do pełni funkcjonalności.
Natomiast sam licznik działa prawidłowo nawet bez dostępu do sieci. Tylko tracisz wtedy informacje o historii zużycia energii.

Niestety nie przeskoczysz tego problemu. Ja bym po prostu włączył sieć WiFi, zamiast komplikować sobie życie ;P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

No tak, coś mnie zaćmiło. Myślałem o wyłączaniu internetu, a tu jest wyłączanie WiFi.
kwiatek_m
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 07, 2020 1:23 pm

Czy w historii zużycia czy oddawania mamy rozbicie na poszczególne fazy czy łącznie 3 fazy? Chodzi mi aby mieć podsumowanie dla każdej z faz osobno.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Historia jest gromadzona dla każdej fazy z osobna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”