Załączanie urządzeń w trakcie produkcji energii

tnt_gt
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 15, 2022 11:08 pm

Cześć,

Jestem tu po raz pierwszy w związku z pytaniami dotyczącymi licznika MEW-01, który niedawno zainstalowałem w swoim domu.
Służy mi do monitorowania zużycia enegii jak również produkcji z paneli fotowoltaicznych.

Chciałem rozszerzyć możliwości MEW-01 o załączanie urządzeń w trakcie produkcji energii (określonego poziomu) i ich wyłączanie, gdy takowej produkcji nie ma.

W szczególności mam tu na myśli grzałkę trójfazową, którą chciałbym podłączyć do zasobnika z wodą. Grzałka miałaby swój wewnętrzny termostat, który dbałby o odpowiednią temperaturę w zbiorniku. Mnie zależy tylko na włączeniu tej grzałki w momencie, kiedy produkcja jest na odpowiednim poziomie (powiedzmy 70% mocy grzałki).

Czy jest możliwość sterowania grzałką (przekażnik ROW-1 + styczniki) poprzez MEW-01 z uwzględnieniem rozpoczęcia porodukcji energii przez panele fotowoltaiczne?
Jeżeli nie, to jak można to zrobić?


Z poważaniem
Tomasz
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Witam. Obecnie nie ma natywnego wsparcia dla takiej logiki (zaplanowane w przyszłości). Możesz spróbować zrealizować taką funkcjonalność skryptami lub z użyciem mqtt i nodered.
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Sprawdź czy taką funkcję ma twój falownik - np. Fronius ma to już zaimplementowane - wystarczy podłączyć przekaźnik i ustawić żądane parametry w menu falownika.
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

tnt_gt pisze: sob sty 15, 2022 11:25 pm Czy jest możliwość sterowania grzałką (przekażnik ROW-1 + styczniki) poprzez MEW-01 z uwzględnieniem rozpoczęcia porodukcji energii przez panele fotowoltaiczne?
Jeżeli nie, to jak można to zrobić?
viewtopic.php?f=46&t=9642
Bez żadnego problemu - dowolna akcja według dowolnych warunków.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”