ZAMEL MEW-01 jedno czy dwukierunkowy

tom42
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 30, 2019 9:02 am

Dzięki za wyjaśnienie, teraz rozumiem (błędnie zinterpretowałem elektrownię). Czy widoczne to wszystko będzie na wykresie, czy będzie możliwość podglądu na komputerze
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W aplikacji na smartfon dostępne są wykresy. W "komputerze" póki co tylko możesz pobrać plik csv. Jak się pojawią wykresy na cloud.supla.org to wtedy będziesz mógł przeglądać z dowolnego urządzenia z zainstalowaną przeglądarką.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

tom42 pisze: ndz sty 12, 2020 5:43 pm Gdzie muszę zapiąć przekładniki żeby pokazywało całkowite zużycie prądu w domu i oddaną energię do sieci z instalacji fotowoltaicznej
Tych dwóch rzeczy na raz na jednym MEW-01 nie zobaczysz.
Bezpośrednio na jednym MEW-01 da się widzieć tylko jedną z opcji:
1. Całkowite zużycie energii elektrycznej (suma pobranej z sieci i autokonsumpcji)
2. Całkowita produkcja energii elektrycznej z PV wraz z poborem prądu przez falownik, gdy nie ma produkcji
3. Bilans taki jak na liczniku - z tym, że nie ma dostępnego bilansowania metodą wektorową - czyli energia oddana do sieci i pobrana z sieci.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
tom42
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 30, 2019 9:02 am

Teraz wszystko jasne, nie można prostym sposobem monitorować produkcji i zużycia (konieczność zabudowy kilku MEW-01). Mam pytanie czy z licznika MEW-01 można przesyłać dane do PVmonitor
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

tom42 pisze: pn sty 13, 2020 6:47 am Teraz wszystko jasne, nie można prostym sposobem monitorować produkcji i zużycia (konieczność zabudowy kilku MEW-01). Mam pytanie czy z licznika MEW-01 można przesyłać dane do PVmonitor
Oficjalnie nie ma wsparcia dla takiej funkcjonalności.
Ale technicznie da się to zrobić. Tylko wymaga trochę umiejętności majsterkowo-programistycznych. Chyba, że ktoś już to ogarnął i się podzieli swoim rozwiązaniem :).

Pewnie najłatwiej było by się wpiąć pod klienta mgtt i z niego dane przesyłać do PVmonitor. Bo w soft samego MEW-01 raczej nie wypada ingerować ;).
Można też dostać się do danych z MEW-01 po api i pobierać je jakimś skryptem i tym karmić PVmonitor.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
tom42
Posty: 36
Rejestracja: śr paź 30, 2019 9:02 am

Dziękuję za odpowiedź ale aż takim orłem to nie jestem, może ktoś podpowie rozwiązanie
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na wykresach zobaczysz produkcję jeśli bilans będzie dodatni tj. więcej wyprodukujesz niż skonsumujesz.
Lesiu
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 06, 2020 8:06 pm

Witam
Czy można na jednym wykresie pokazać dane z kilku sztuk mew-01?
Chodzi np o taki przypadek
1. Pomiar z energii pobranej z sieci
2. Pomiar energii wyprodukowanej przez PV
3. Pomiar energii użytej przez pompe ciepła
4. Pomiar energii użytej przez resztę domu

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Nie ma takiej możliwości poprzez aplikację.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
arkadp
Posty: 72
Rejestracja: czw maja 20, 2021 11:27 am

Może ma ktoś na zbyciu - może byc używany MEW-01 3 fazowy, jestem zainteresowany zakupem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”