Zaniżone wskazania MEW-01

Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

MadOnion78 pisze: śr sty 22, 2020 8:11 am To jest prawidłowo?
V1 - L1 - I1
V2 - L2 - I2
V2 - L3 - I3
Już poprawiłem.
Ostatnio zmieniony śr sty 22, 2020 8:25 am przez Mirosław F., łącznie zmieniany 1 raz.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Robert Błaszczak pisze: śr sty 22, 2020 8:13 am @miroph, a czy istotna jest kolejność faz? To znaczy jeśli nie wiemy nawet, że np. faza 2 jest na trzecim zacisku zamieniona z fazą 3 na drugim zacisku? Obwody zasilające i pomiarowe będą podłączone poprawnie, natomiast przesunięcie międzyfazowe nie będzie prawidłowe. W typowej instalacji domowej kolejność faz nie ma wielkiego znaczenia. Dopiero gdy chcemy podłączyć silnik trójfazowy, to zauważymy, że coś jest nie tak.
Kolejność faz nie jest istotna. Jak pisałem ważne aby obwód zasilający pokrywał się z obwodem mierzonym.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ok, dzięki za info. Choć przyznam, że myślałem że kolejność jest również istotna.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Mam jeszcze jedno pytanie (od laika), odnośnie załączonych schematów 3F:
3F reverse - jest nieprawidłowo coś na wzór Kolegi stratus84
3F - prawidłowe
dobrze rozumuję?
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wszystkie załączone schematy są prawidłowe
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Dzięki taka odp. mi wystarczy : )
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Z poniższej odpowiedzi wynika, że to właśnie kolejność faz zaburzyła odczyt. @stratus84 wyraźnie napisał, że fazy L2 i L3 były zamienione w "skrzynce prądowej (przyłączu)", natomiast przewody V1, V2, V3 były podłączone zgodnie z przekładnikami. Pomogła zamiana par, czyli zmiana "kierunku wirowania prądu".
stratus84 pisze: śr sty 22, 2020 5:56 am Okazało się, że samo urządzenie i wpięte do niego przekładniki były poprawne, czyli przekładnik L1 odpowiadał do L1, L2 do L2 a L3 do L3. Tak samo zostały wpięte cewki zgodnie z podłączeniem do MEW-01. Problem leżał niestety gdzieś indziej, owszem fizycznie w L1 było L1 ale L2 i L3 były zamienione już przy skrzynce prądowej (przyłączu) i dla tego pojawiły się takie "kwiatki". Tak jak wspominałem telefonicznie nie jestem w elektryce specjalistą tak więc proszę mnie poprawić jak opisałem coś błędnie :)

Tak czy inaczej myliłem się, urządzenie działa prawidłowo. Wraz ze znajomym zastanawialiśmy się tylko czy jest to dokładnie zawarte w informacjach technicznych/instrukcji bo na grafice owszem jest pokazane, że L1 do L1 itd. i tą zgodność zachowaliśmy umieszczając przekładniki. Niestety L2 i L3 w rozdzielnicy fizycznie nie były tymi fazami...

Dziękuję za pomoc :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

@klew, stąd zapytałem fachowca. Moim zdaniem to jednak ma znaczenie.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

klew pisze: śr sty 22, 2020 9:43 am Z poniższej odpowiedzi wynika, że to właśnie kolejność faz zaburzyła odczyt. @stratus84 wyraźnie napisał, że fazy L2 i L3 były zamienione w "skrzynce prądowej (przyłączu)", natomiast przewody V1, V2, V3 były podłączone zgodnie z przekładnikami. Pomogła zamiana par, czyli zmiana "kierunku wirowania prądu".
stratus84 pisze: śr sty 22, 2020 5:56 am Okazało się, że samo urządzenie i wpięte do niego przekładniki były poprawne, czyli przekładnik L1 odpowiadał do L1, L2 do L2 a L3 do L3. Tak samo zostały wpięte cewki zgodnie z podłączeniem do MEW-01. Problem leżał niestety gdzieś indziej, owszem fizycznie w L1 było L1 ale L2 i L3 były zamienione już przy skrzynce prądowej (przyłączu) i dla tego pojawiły się takie "kwiatki". Tak jak wspominałem telefonicznie nie jestem w elektryce specjalistą tak więc proszę mnie poprawić jak opisałem coś błędnie :)

Tak czy inaczej myliłem się, urządzenie działa prawidłowo. Wraz ze znajomym zastanawialiśmy się tylko czy jest to dokładnie zawarte w informacjach technicznych/instrukcji bo na grafice owszem jest pokazane, że L1 do L1 itd. i tą zgodność zachowaliśmy umieszczając przekładniki. Niestety L2 i L3 w rozdzielnicy fizycznie nie były tymi fazami...

Dziękuję za pomoc :)
Owszem faza L2 i L3 była zamieniona lecz względem przekładnika.
Jeszcze raz powtarzam:
Kolejność faz nie ma znaczenia - ważne by faza zasilająca pokrywała się z przekładnikiem, jak to przedstawiłem na rysunku.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

miroph pisze: śr sty 22, 2020 10:43 am
klew pisze: śr sty 22, 2020 9:43 am Z poniższej odpowiedzi wynika, że to właśnie kolejność faz zaburzyła odczyt. @stratus84 wyraźnie napisał, że fazy L2 i L3 były zamienione w "skrzynce prądowej (przyłączu)", natomiast przewody V1, V2, V3 były podłączone zgodnie z przekładnikami. Pomogła zamiana par, czyli zmiana "kierunku wirowania prądu".
stratus84 pisze: śr sty 22, 2020 5:56 am Okazało się, że samo urządzenie i wpięte do niego przekładniki były poprawne, czyli przekładnik L1 odpowiadał do L1, L2 do L2 a L3 do L3. Tak samo zostały wpięte cewki zgodnie z podłączeniem do MEW-01. Problem leżał niestety gdzieś indziej, owszem fizycznie w L1 było L1 ale L2 i L3 były zamienione już przy skrzynce prądowej (przyłączu) i dla tego pojawiły się takie "kwiatki". Tak jak wspominałem telefonicznie nie jestem w elektryce specjalistą tak więc proszę mnie poprawić jak opisałem coś błędnie :)

Tak czy inaczej myliłem się, urządzenie działa prawidłowo. Wraz ze znajomym zastanawialiśmy się tylko czy jest to dokładnie zawarte w informacjach technicznych/instrukcji bo na grafice owszem jest pokazane, że L1 do L1 itd. i tą zgodność zachowaliśmy umieszczając przekładniki. Niestety L2 i L3 w rozdzielnicy fizycznie nie były tymi fazami...

Dziękuję za pomoc :)
Owszem faza L2 i L3 była zamieniona lecz względem przekładnika.
Jeszcze raz powtarzam:
Kolejność faz nie ma znaczenia - ważne by faza zasilająca pokrywała się z przekładnikiem, jak to przedstawiłem na rysunku.
No to musicie uzgodnić zeznania :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”