Zaniżone wskazania MEW-01

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie trzeba ustalać wspólnych "zeznań". Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem to co napisał @miroph.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: śr sty 22, 2020 10:59 am Nie trzeba ustalać wspólnych "zeznań". Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem to co napisał @miroph.
Ja to przyjąłem do wiadomości, chodziło tylko o to, że @stratus84 napisał diametralnie inną przyczynę.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Goral64 pisze: śr sty 22, 2020 11:07 am
pzygmunt pisze: śr sty 22, 2020 10:59 am Nie trzeba ustalać wspólnych "zeznań". Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem to co napisał @miroph.
Ja to przyjąłem do wiadomości, chodziło tylko o to, że @stratus84 napisał diametralnie inną przyczynę.
Opisał dokładnie to samo tylko niejasno. Pewnie przekazał to co mu elektryk powiedział, który tym samym chciał zapudrować swoją niekompetencję.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: śr sty 22, 2020 11:27 am Opisał dokładnie to samo tylko niejasno. Pewnie przekazał to co mu elektryk powiedział, który tym samym chciał zapudrować swoją niekompetencję.
Wersja @stratus84
3F-zle2.jpg
3F-zle2.jpg (64.01 KiB) Przejrzano 2581 razy
Wersja @miroph
3F-zle.jpg
3F-zle.jpg (59.82 KiB) Przejrzano 2581 razy
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
stratus84
Posty: 35
Rejestracja: sob sty 18, 2020 7:01 pm

Witam, możliwe, że ja wyrazilem się niezbyt jasno, tak czy inaczej dwa przekładniki były na niewlasciwych fazach z tych lub innych powodów, ludzki błąd który jak widać generował problemy. Mój znajomy elektryk natomiast należy do kompetentnych osób, nie robi fuszerki a błąd lub niedopatrzenie każdy popełnić może. Ja natomiast nie jestem elektrykiem więc trzymajmy się wyjaśnienia @miroph ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Goral64 pisze: śr sty 22, 2020 11:39 am
pzygmunt pisze: śr sty 22, 2020 11:27 am Opisał dokładnie to samo tylko niejasno. Pewnie przekazał to co mu elektryk powiedział, który tym samym chciał zapudrować swoją niekompetencję.
Nie. Obie wersje to są poprawne wersje, które wrzucił tu @miroph.
Problem występuje tylko jeśli pomylisz fazy z przekładnikami. Nie ma czegoś takiego jak poprawna kolejność faz bo każda kolejność jest poprawna. 1,2,3 lun 3,2,1 lub 1,3,2 lub 2,3,1. Poniżej jest jedyna obowiązująca zasada podłączenia:

Obwód zasilający musi pokrywać się z obwodem mierzonym.

Jeśli masz dobrze podłączonego MEW-a i po kilku dniach przyjdzie zakład energetyczny (nie zrobi tego oczywiście ale pisze teoretycznie) zamieni fazy miejscami przy przyłączu do budynku to nadal będzie to poprawnie działać. Pokaż mi gdzie istnieje coś takiego jak "numeracja faz" to jest kwestia umowna. Zakład energetyczny nie przychodzi i nie mówi Ci, że ten przewód to faza 1, a ten to 2 itd. Nie dodaje też, że faza 1 jest przeznaczona tylko dla telewizorów, a druga dla lodówek.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

To jest przypadek @stratus84. Myślę, że prościej nie mogę tego narysować. TAK NIE ŁĄCZYĆ.
Załączniki
nie tak.png
nie tak.png (642.34 KiB) Przejrzano 2570 razy
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

U mnie przekładniki są założone od razu na przewodach wchodzących do rozdzielni.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Dla mnie to i tak nie trzyma się kupy. Nie jest dla mnie logiczne, aby zamiana kolejności faz w skrzycie z licznikiem powodowała, że ktoś pomylił podłączenie przekładników i przewodów do wejść V1, V2, V3 w rozdzielni w domu. Zamiana kolejnści faz w skrzynce na ulicy może wpłynąć jedynie na to, czy w domu mamy podłączenie w kolejności L1, L2, L3, czy L3, L2, L1 (czyli zmienia tzw. kierunek wirowania prądu. Pomieszanie przekładników i wejść V1,V2,V3 to zupełnie inny temat.

Ale ok, może @stratus84 to źle opisał.

PS: niektóre liczniki (nie mówię tu o MEW) nie działają prawidłowo, gdy fazy podłączy się w nieprawidłowej kolejności.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: śr sty 22, 2020 12:37 pm PS: niektóre liczniki (nie mówię tu o MEW) nie działają prawidłowo, gdy fazy podłączy się w nieprawidłowej kolejności.
Z tego co gdzieś czytałem, to tylko te starsze magnetyczne świrowały przy złej kolejności faz. Ale tylko przy małym lub braku obciążenia. Kółko potrafiło się kręcić do przodu albo do tyłu. Osobiście tego nie widziałem.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”