MEW-01 ustawienie takich samych wskazań jak na liczniku głównym

yaro2b@gmail.com
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 05, 2021 6:52 pm

Hej Grupo :) a czy jest możliwość ustawienia, przefiltrowania zużycia energii w wybranych ramach czasowych? Tak aby np ustawić początkową datę pomiaru oraz końcową ?
Awatar użytkownika
paco52327
Posty: 84
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 12:57 pm

pzygmunt pisze: pt kwie 03, 2020 10:02 pm Chcemy wprowadzić możliwość dodawania markerów do wykresów. Ponadto rozważamy dodanie możliwości ustawiania wartości początkowej dla liczników energii takich jak MEW-01
Zakończyły się rozważania, jest szansa na pchnięcie tematu? :roll:
Dodam, że Liw-01 nie wyobrażam sobie bez.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czeka w kolejce.
zalus
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 04, 2018 12:29 pm

pzygmunt pisze: pn lip 05, 2021 7:34 pm Czeka w kolejce.
a długa ta kolejka?:)
pytam bo chciałbym kupić ten moduł a zależy mi na informacji na bieżąco nie tyle o zużyciu co o obecnym stanie licznika. Licznik mam na słupie za działką odczyty muszę posyłać energetyce sam a czasami nikogo w czasie odczytów nie ma w domu i takie rozwiązanie było by idealne.
mirek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Długa.
sadaman
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 10, 2022 9:09 am

Cześć wszystkim
Podbijam temat ponieważ od ostatniego wpisu minął ponad rok.
Także nurtuje mnie pytanie czy zostanie w końcu wprowadzona / dodana / możliwość wpisania
do "licznika energii MEW-01" w momencie pierwszego uruchomienia aktualnego stanu
licznika głównego.
Uważam że taka możliwość, znacznie uprościłaby monitorowanie ewentualnych rozbieżności
w zliczaniu zużycia energii.

Kilka lat od chwili wrzucenia tej możliwości na listę oczekiwań to trochę długo :lol:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ta funkcjonalność jest już dostępna od wielu miesięcy. Na cloud.supla.org w ustawieniach szukaj „Wartość dodana”.
sadaman
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 10, 2022 9:09 am

Super ;)
Dziękuję za podpowiedź.
Pozdrawiam
Mpbpa
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 6:20 pm

Cześć jestem całkiem zielony w temacie supla i całej otoczki z tym związanej temu z góry przepraszam za moje pytania wywody itp po prostu nie znam się i tyle.a teraz moje pytanie elektryk , zmontował mi mew 01 i właśnie się dowiedziałem że mogę jeżeli to dobrze rozumiem dane z mojego licznika PGE wpisać do mojej aplikacji licznika mew 01 żeby te liczniki zgrać tzn wartosć z pge będzie jakby zerową i mew 01 będzie do wartości PGE już liczył na bieżąco i dalej co zrobić z danymi które mew 01 już ma od 07 03 2024 skasować je i wtedy licznik będzie liczył od zera czyli od wartości wpisanej z licznika PGE czy dobrze to rozumiem mam założoną fotowoltaikę
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Mpbpa pisze: ndz mar 17, 2024 6:37 pm Cześć jestem całkiem zielony w temacie supla i całej otoczki z tym związanej temu z góry przepraszam za moje pytania wywody itp po prostu nie znam się i tyle.a teraz moje pytanie elektryk , zmontował mi mew 01 i właśnie się dowiedziałem że mogę jeżeli to dobrze rozumiem dane z mojego licznika PGE wpisać do mojej aplikacji licznika mew 01 żeby te liczniki zgrać tzn wartosć z pge będzie jakby zerową i mew 01 będzie do wartości PGE już liczył na bieżąco i dalej co zrobić z danymi które mew 01 już ma od 07 03 2024 skasować je i wtedy licznik będzie liczył od zera czyli od wartości wpisanej z licznika PGE czy dobrze to rozumiem mam założoną fotowoltaikę
W Cloud możesz ustawić "wartość dodana". Wybierz aby "nie uwzględniał wartości dodanej w historii" i będzie ok. Wtedy możesz zmieniać ta wartość dodaną wiele razy i będzie wszystko ok
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”