MEW-01 ustawienie takich samych wskazań jak na liczniku głównym

Hektor
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 24, 2019 8:52 pm

Witam. Czy jest możliwość ustawienia takich samych wskazań jak na liczniku głównym? Tzn dajmy na to, że na dzisiaj na liczniku głównym mam zużycie 2555kWh i produkcje np 1400kWh
i to samo chciałbym ustawić na mew-01.
Chodzi o punkt startowy mew-01 aby byl taki jakie mamy zużycie i produkcję a potem niech mierzą dalej....
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma takiej możliwości.
Hektor
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 24, 2019 8:52 pm

A jest szansa, że taka opcja zostanie dodana?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

MEW raczej nie będzie na to pozwalał z uwagi na zastosowania rozliczeniowe. Zastanowimy się jak ugryźć temat.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

pzygmunt pisze: pn gru 30, 2019 4:10 pm MEW raczej nie będzie na to pozwalał z uwagi na zastosowania rozliczeniowe. Zastanowimy się jak ugryźć temat.
A nie ma w przy liczniku energi opcji podania wartości początkowych? Tak jak przy licznikach impulsów?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

A rok póżniej energetyka przyjedzie i wymieni licznik w szafie na nowy.

Chyba nie tędy droga ;). Trzeba monitorować przyrosty energii, a nie wartość wyświetlaną przez licznik ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

klew pisze: pn gru 30, 2019 11:39 pm
pzygmunt pisze: pn gru 30, 2019 4:10 pm MEW raczej nie będzie na to pozwalał z uwagi na zastosowania rozliczeniowe. Zastanowimy się jak ugryźć temat.
A nie ma w przy liczniku energi opcji podania wartości początkowych? Tak jak przy licznikach impulsów?
Obecnie nie ma. Jak się pojawi to włączana jakąś flagą z tym, że raczej nie przez MEW-a.
aras2
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 30, 2020 6:43 pm

Nie będę zakładał nowego tematu, ale mam pytanie odnoście Mewa i instalacji PV. Czy była by szansa na wprowadzenie dodatkowej informacji ( nie musi to być wykres) żebym widział bez obliczania jaki mam bilans w okresie rozliczenia energia pobrana minus energia oddanax0,8
Jak napisałem w innym temacie odczyty Mewa i licznika ZE pokrywają się idealnie w moim przypadku zarówno energi pobranej jak i oddanej. Mam różnice na poziomie 10 i 12 kWh wynikające z tego ze Mewa zresetowałem na drugi dzień po założeniu licznika. W związku z tym do pierwszego rozliczenia wiem ze muszę dodać odpowiedni 10 i 12 kWh. Problem pojawi się po roku po okresie rozliczenia.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Chcemy wprowadzić możliwość dodawania markerów do wykresów. Ponadto rozważamy dodanie możliwości ustawiania wartości początkowej dla liczników energii takich jak MEW-01
aras2
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 30, 2020 6:43 pm

Super.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”