MEW-01, brak WiFi i takie kwiatki

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt lut 11, 2020 10:38 pm Trzeba było nie ruszać i cierpliwie poczekać.
Będę pamiętał :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

Goral64 pisze: wt lut 11, 2020 10:39 pm
pzygmunt pisze: wt lut 11, 2020 10:38 pm Trzeba było nie ruszać i cierpliwie poczekać.
Będę pamiętał :D
Nie napisałeś jak u ciebie jest z zasięgiem.
Moja mewka jest poza domem daleko od wi-fi.
Podłączyłem inną antenkę 5dBi.
Przez kilka tygodni robiłem masę restartów routera i był też zanik netu przez 2 godziny.
Mewka wstawała za każdym razem.
Załączniki
19707.jpg
19707.jpg (39.4 KiB) Przejrzano 2954 razy
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Mewka jest od routera jakieś 6m i jakość sygnału jest spoko.
Zaobserwuję dokładniej zjawisko następnym razem jak będzie okazja.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
thn.technik
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 18, 2020 6:10 pm

Cześć, co do problemów z połączeniem wifi licznika to dorzucę swoje trzy grosze - borykałem się z problemem rozłączania się licznika do momentu aż odkryłem że w miejscu instalacji licznika (w skrzynce na zewnątrz domu) mam dostępnych wiele innych sieci Wifi. Przestawienie w moim routerze kanału wifi z 10 na 12 rozwiązało problem całkowicie. Może się komuś przyda taka rada aby sprawdzić czy wasza siec wifi nie jest zakłócana obcą siecią wifi ;)
thn.technik
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 18, 2020 6:10 pm

Cześć, znowu borykam się z rozłączaniem MEW'a, co oznaczają poszczególne tryby mrugania diody status?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Szybkie mruganie oznacza tryb konfiguracji, wolne próbę połączenia.
Wejdź w tryb konfiguracji przytrzymując przycisk config. Połącz się z siecią WiFi MEW-01. Wejdź z przeglądarki na adres 192.168.4.1 i odczytaj komunikat LAST STATE.

Może masz problem z DNS - ami.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
thn.technik
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 18, 2020 6:10 pm

Cześć, w adres serwera mam wpisane IP więc to nie DNS,
Są 4 rodzaje mrugania:
- szybkie niejednostajne to update firmware
- szybkie to konfiguracja
- trochę wolniejsze to ???
- i najwolniejsze to ???
Ciągły sygnał to połączenie.

Dzieje mi się tak że licznik się sam restartuje gdy niema połączenia i gasi wszystkie diody a potem:
- najpierw zapalają się diody od faz,
- następnie dioda status zaczyna mrugać wolno przez jakieś 10s,
- potem dioda status zaczyna mrugać szybciej przez jakieś 20s,
- czasem zapala się na chwilę na stałe dioda statusu i jest OK a czasem znowu restart

A najciekawsze jest to że nic nie robiłem i dzisiaj nie zauważyłem żeby się rozłączył...

W Last state jest zazwyczaj "wifi conecting' ale to też zależy w którym momencie mrugania wejdę w konfigurację..
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

A masz może się Mesh TENDA?
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
thn.technik
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 18, 2020 6:10 pm

Cześć, najwolniejsze mruganie diody status to "SSID not find", trochę szybsze to "WiFi Connecting" (albo odwrotnie - nie pamiętam dokładnie) Mam routery Dlink'a, NetGear'a, TPlink'a i Funboxa - na każdym się działo dokładnie to samo pomimo zmiany kanałów i trybów uwierzytelniania. Od anteny licznika do anteny Dlinka mam 12m otwartej przestrzeni - obie anteny są na zewnątrz budynku i widzą się na wzajem. Problem wydaje się być rozwiązany zmianą oryginalnej anteny licznika na małą antenę magnetyczna na kablu. Po podłączeniu tej anteny licznik nawiązał połączenie w 2 sekundy - antena może być w dowolnej pozycji i tak zawsze się łączy bez problemu. Teraz antena jest przyczepiona do listwy DIN 5cm od licznika. Wygląda na to że albo oryginalna antena jest taka kiepska albo w miejscu jej przyłączenia są zakłócenia od samego licznika. Ciekawe czy ten licznik jest ekranowany w środku? Na razie wszystko nareszcie działa tak jak powinno ale jak by co to będę jeszcze raportował ;)
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Nie chce zakładać kolejnego tematu więc zapytam tutaj czy MEW ma jakąś pamięć swoją? Chodzi mi o to czy w przypadku jak na jakiś czas braknie internetu to czy po jego przywróceniu wszystko się zaktualizuje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”