MEW-01 vs Fotowoltaika

mcikos
Posty: 23
Rejestracja: czw kwie 23, 2020 1:08 pm

Witam,
obecnie mam MEW'a wpiętego na główne przyłącze od energetyki i widzę piękne wykresy zużycia i produkcji.

Niestety przy takim rozwiązaniu nie wiem ile tak naprawdę produkuje i ile zużywam.

Planuje MEW'a przepiać tylko na zużycie.
Dodać drugi licznik (wirtualny device) który będzie pokazywał mi produkcje - na podstawie danych falownika.

Wtedy będzie mi jednak brakować tego pięknego wykresu produkcja-zużycie.
Rozwiązania:
1) wyciąganie danych z MEW'a lokalnie i stworzenie następnego wirtualnego urządzenia z różnica (produkcja-zużycie).
- czy da się wyciągnąć dane w lokalnej sieci z MEW'a ?
2) dodanie do MEW'a opcji z trybem podłączenia/mierzenia [mixed (produkcja i zużycie) / tylko produkcja / tylko zużycie]
- w bazie jeśli się nie mylę są 2 osobne pola forward_active_energy i reverse_active_enrgy.
- w trybie tylko zużycie dane z produkcji można by dosłać z falownika - drugiego urządzenia supla (licznik energii)
- w trybie tylko produkcja dane z zużycia można by dosłać z innego urządzenie supla (licznik energii) - konfiguracja
- mixed - tak jak obecnie
3) nowy typ licznika który wspiera podliczniki ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pomyślimy o nakładaniu wykresów z różnych kanałów na siebie
mcikos
Posty: 23
Rejestracja: czw kwie 23, 2020 1:08 pm

A możę ktoś wie czy da się wyciągnąć dane w lokalnej sieci z MEW'a ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli masz własny serwer to tak
mcikos
Posty: 23
Rejestracja: czw kwie 23, 2020 1:08 pm

Jasne ale,
bardziej chodziło mi o odpytywanie urządzenia bezpośrednio ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma obecnie takiej funkcjonalności
Garom
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 28, 2020 9:41 am

Witam. Na pocztku informacja ze jestem nowym uzytkownikiem i nie SPECJALISTA. Zamontowalem fotowoltaike u siebie w domu i dolaczylem MEW-01. Zrobil to oczywiscie Elektryk z uprawnieniami. Teraz "kopie" się z analiza danych ktore widze na smartfonie (iOS). Tak na prawde dopiero dzis MEW-01 zostal wpiety w taki sposob aby dzialal dwukierunkowo. Faktycznie wykres w telefonie zmienil kolor slupkow ale nie wiem jak odczytac ile energi wyprodukowalem ile zuzylem. Czy ktos moze mi pomoc "rozkminic" ten temat? Przejzalem cale forum ale jedyny pasujacy temat ktory znalazlem to wlasnie to miejsce. W zalaczeniu zrzut ekranu z wykresami. Dzisiejszy jest wielokolorowy.
Z gory dziekuje
Pozdrawiam
Garom
Załączniki
IMG_2278.png
IMG_2278.png (673.29 KiB) Przejrzano 3839 razy
IMG_2277.png
IMG_2277.png (257.27 KiB) Przejrzano 3839 razy
Garom
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 28, 2020 9:41 am

Witam. Na pocztku informacja ze jestem nowym uzytkownikiem i nie SPECJALISTA. Zamontowalem fotowoltaike u siebie w domu i dolaczylem MEW-01. Zrobil to oczywiscie Elektryk z uprawnieniami. Teraz "kopie" się z analiza danych ktore widze na smartfonie (iOS). Tak na prawde dopiero dzis MEW-01 zostal wpiety w taki sposob aby dzialal dwukierunkowo. Faktycznie wykres w telefonie zmienil kolor slupkow ale nie wiem jak odczytac ile energi wyprodukowalem ile zuzylem. Czy ktos moze mi pomoc "rozkminic" ten temat? Przejzalem cale forum ale jedyny pasujacy temat ktory znalazlem to wlasnie to miejsce. W zalaczeniu zrzut ekranu z wykresami. Dzisiejszy jest wielokolorowy.
Z gory dziekuje
Pozdrawiam
Garom
Załączniki
IMG_2277.png
IMG_2277.png (257.27 KiB) Przejrzano 3839 razy
mcikos
Posty: 23
Rejestracja: czw kwie 23, 2020 1:08 pm

Jeśli chodzi o to że słupek ma 3 kolory...to każdy kolor oznacza inna fazę.
Ciekawe i dziwne ze wcześniej był tylko 1 kolor. MEW Był wpięty tylko na 1 fazę wcześniej lub był nieprawidłowo podłączony.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Teraz wygląda tak jakbyś na jedną i tą samą faze założył 3 przekładniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”