MEW-01 podział na taryfy

Awatar użytkownika
Miccc22
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 23, 2020 12:57 pm

Witam, wszystkich.
Przeszukałem dość intensywnie forum, ale nigdzie nie znalazłem informacji dotyczących podziału na strefy. Mam taryfę G12W i chciałbym dzięki licznikowi zoptymalizować pracę pompy ciepła, aby jak najwięcej czasu pracowała na drugiej taryfie. Ale nie znalazłem możliwości wyświetlenia choćby informacji, ile kWh zostało zużyte na 1, a ile na 2 taryfie. Czy coś przeoczyłem ,czy w ogóle nie ma takiej możliwości?
A jeśli nie ma to czy jest w planie zaimplementowanie tej funkcji?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18328
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma takiej funkcji. Jest zaplanowana. Możesz pobrać XLS i policzyć w Excelu zużycie wg. taryf.
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 204
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

Jakaś przybliżona data obsługi G12w jest znana?
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18328
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Termin nie jest określony
lgorek
Posty: 44
Rejestracja: sob sie 31, 2019 8:35 pm

Tez czekam na opcje obslugi taryf. Dokladnie bym wiedzial jakie sa realbe koszty.

Dodatkowo mozliwosc nazywania faz po swojemu.

Np. Faza 1 = gniazdka
F2 = światło
F3 = kuchnia
jokers
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 27, 2017 7:24 pm

Kupiłem licznik MEW-01 bo liczyłem na to, że będzie on na tyle inteligentny, że będzie rozliczał wskazania wg taryf, sprzedawca nie umiał powiedzieć czy licznik to potrafi :(
Z założenia miał być licznik który monitoruje stacje ładowania pojazdów w firmie, bez wskazania rozliczeń wg taryf a mamy podłączoną stacje ładowania do domowej taryfy G12, to jest nam bardzo trudno rozliczyć stacje z rachunkami pozostałymi.
Czy znany jest termin wprowadzenia funkcji podziału na taryfy?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18328
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie jest jeszcze znany
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8275
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

jokers pisze: pt paź 16, 2020 3:44 pm Kupiłem licznik MEW-01 bo liczyłem na to, że będzie on na tyle inteligentny, że będzie rozliczał wskazania wg taryf, sprzedawca nie umiał powiedzieć czy licznik to potrafi :(
Z założenia miał być licznik który monitoruje stacje ładowania pojazdów w firmie, bez wskazania rozliczeń wg taryf a mamy podłączoną stacje ładowania do domowej taryfy G12, to jest nam bardzo trudno rozliczyć stacje z rachunkami pozostałymi.
Czy znany jest termin wprowadzenia funkcji podziału na taryfy?
Na chwilę obecną możesz pobrać dane do pliku csv i analizować je w Excelu. Dane są zapisane co 10 min więc z dużą dokładnością uda się podzielić to na taryfy
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

klew pisze: pt paź 16, 2020 4:55 pm Na chwilę obecną możesz pobrać dane do pliku csv i analizować je w Excelu. Dane są zapisane co 10 min więc z dużą dokładnością uda się podzielić to na taryfy
Patrząc na ustawienia czasu rzeczywistego w licznikach dwutaryfowych Enea, to zdecydowanie lepszym pomysłem jest jednak skorzystanie z Excela :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8275
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Robert Błaszczak pisze: pt paź 16, 2020 5:02 pm
klew pisze: pt paź 16, 2020 4:55 pm Na chwilę obecną możesz pobrać dane do pliku csv i analizować je w Excelu. Dane są zapisane co 10 min więc z dużą dokładnością uda się podzielić to na taryfy
Patrząc na ustawienia czasu rzeczywistego w licznikach dwutaryfowych Enea, to zdecydowanie lepszym pomysłem jest jednak skorzystanie z Excela :lol:
Potem wrzucić dane do power bi i możesz aplikować na stanowisko wyższego menadżera ds. analiz w dowolnej korpo ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”