MEW-01 podział na taryfy

Awatar użytkownika
ZYSKA
Posty: 61
Rejestracja: wt paź 15, 2019 7:00 pm

klew pisze: wt kwie 06, 2021 11:14 am O jakie wartości szacunkowe pytasz? O cenę za kWh? Najlpiej dodać z faktury wszystkie składowe zależne od kWh i taką wartość wpisać.
Tak, o to zapytałem. Oczywiście są to wartości indywidualne, ale nie zrobił koś może już takiego zestawienia którym mógłbym się posiłkować?

Nie chcąc nikogo reklamować znalazłem m.in. http://cena-pradu.pl/mapa.html, ale chciałem skorzystać z doświadczenia Kolegów - co polecają.
Zainstalowane:
- Supla (iOS) 22.07.01
- Supla Cloud 2.3.27 (QNAP QTS 5.0.1; ContainerStation 2.6.1.544 [2.1.6/2.3.12])
- Zamel MEW-01 (2.8.1).
:mrgreen:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

ZYSKA pisze: wt kwie 06, 2021 11:20 am
klew pisze: wt kwie 06, 2021 11:14 am O jakie wartości szacunkowe pytasz? O cenę za kWh? Najlpiej dodać z faktury wszystkie składowe zależne od kWh i taką wartość wpisać.
Tak, o to zapytałem. Oczywiście są to wartości indywidualne, ale nie zrobił koś może już takiego zestawienia którym mógłbym się posiłkować?

Nie chcąc nikogo reklamować znalazłem m.in. http://cena-pradu.pl/mapa.html, ale chciałem skorzystać z doświadczenia Kolegów - co polecają.
Ja polecam sprawdzić fakturę ;)

Ceny są bardzo różne. Zależy od tego u jakiego dystrybutora jesteś, potem zależy od tego od kogu kupujesz energię.
Cena może zależeć od długości okresu rozliczeniowego, i od tego, czy w abonamencie płacisz dodatkowo za "serwistanta RTV" ;).

Ja na moich licznikach używam średniej ceny za kWh (bo mam taryfę G12w i kilka podliczników). Biorę całkowitą kwotę brutto z faktury i dzielę przez ilość kWh na fakturze. Dzięki temu mój szacunkowy koszt w Supli uwzględnia wszystkie potencjalne składowe opłaty, łącznie z abonamentami itp.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
ZYSKA
Posty: 61
Rejestracja: wt paź 15, 2019 7:00 pm

klew pisze: wt kwie 06, 2021 11:32 am Ja polecam sprawdzić fakturę ;)

Ceny są bardzo różne. Zależy od tego u jakiego dystrybutora jesteś, potem zależy od tego od kogu kupujesz energię.
Cena może zależeć od długości okresu rozliczeniowego, i od tego, czy w abonamencie płacisz dodatkowo za "serwistanta RTV" ;).

Ja na moich licznikach używam średniej ceny za kWh (bo mam taryfę G12w i kilka podliczników). Biorę całkowitą kwotę brutto z faktury i dzielę przez ilość kWh na fakturze. Dzięki temu mój szacunkowy koszt w Supli uwzględnia wszystkie potencjalne składowe opłaty, łącznie z abonamentami itp.
Jedyne rozsądne rozwiązanie.
Zainstalowane:
- Supla (iOS) 22.07.01
- Supla Cloud 2.3.27 (QNAP QTS 5.0.1; ContainerStation 2.6.1.544 [2.1.6/2.3.12])
- Zamel MEW-01 (2.8.1).
:mrgreen:
goliaaat
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 10:39 am

@kleczaj czy możesz podzielić się swoim plikiem z Power Bi?
PeKa
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 19, 2021 6:46 pm

pzygmunt pisze: sob maja 23, 2020 4:20 pm Nie ma takiej funkcji. Jest zaplanowana. Możesz pobrać XLS i policzyć w Excelu zużycie wg. taryf.
PeKa
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 19, 2021 6:46 pm

pzygmunt pisze: sob maja 23, 2020 4:20 pm Nie ma takiej funkcji. Jest zaplanowana. Możesz pobrać XLS i policzyć w Excelu zużycie wg. taryf.
Czy coś wiadomo kiedy taka opcja będzie możliwa. Mam taryfę g12w i nie ukrywam, że fajnie byłoby liczyć koszt zgodnie z cena w danej godzinie. Jakby w cloud można byłoby wpisać ceny w zakresach godzinowych oraz z góry zalozyc ze weekend i dni świąteczne to niższa cena to byłoby super. I to wszystko jeszcze przez mqtt oddawać do home assistant to już marzenie.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Gorąca prośba do osób mających rozliczenie dwutaryfowe z dostawcą energii o sprawdzenie czy na liczniku dostawcy zgadza się czas (data / godzina)? Jeśli są odchyłki, to jakie?
Ja mam jedną taryfę (G11), więc nie ma to za bardzo znaczenia ale u mnie jest różnica ponad 7 godzin z czasem rzeczywistym.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Markonet
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 06, 2021 2:42 pm

Witam,

Czy jest już znany termin aktualizacji o taryfy np: g12w i czy w ogóle to nastąpi ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Niestety jeszcze nie jest ale kiedyś to nastąpi.
Saifer
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 09, 2022 11:50 am

Kiedyś to nastąpi? To już 2,5 roku od początku tematu, SŁABO :(
Chyba że posługujesz się skalą kosmiczną i pisząc "kiedyś" masz na myśli miliony lat :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”