Problem z podłączeniem do sieci Supla MEW-01

Michal46
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 12, 2020 12:26 pm

Witam wszystkich,

Mam problem z połączeniem urządzenia Supla MEW-01 do sieci WI-FI która nie wymaga hasła aby się do niej zalogować. Aplikacja nie dopuszcza takiej możliwości przez co nie mogę przejść konfiguracji. Czy ktoś jest w stanie jakoś pomóc? Może urządzenie nie może działać w takiej sieci?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ustaw hasło do sieci WIFi. Sieci bez hasła to niezbyt dobry pomysł.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Wi fi bez hasla to dobry pomysl nie jest, ale ktoś kiedyś próbował przejść krestor wpisując cokolwiek w polu z haslem. Powinno zadziałać.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Prywatnym sieciom WiFi bez hasła mówimy zdecydowanie nie! :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

I'm not entirely sure but I think I remember that the minimum password length for ESP8266 is 8 characters.
if you type less than 8 characters it should be ignored "no password"
Michal46
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 12, 2020 12:26 pm

Jest to sieć hotelowa więc nie mam możliwości ustawienia na nią hasła. Próbowałem wpisywać po jednym zerze, cztery zera ale niestety bez efektu. Ktoś jeszcze jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Pewny jesteś, że ta sieć hotelowa nie ma dalej autoryzacji (np. przez WWW)? Jeśli nawet nie ma, to podłączanie urządzeń do takiej sieci jest daleko idącym proszeniem się o kłopoty. Prościej chyba wygenerować dodatkowy SSID z zabezpieczeniem WPA2.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Michal46 pisze: pt cze 12, 2020 6:10 pm Jest to sieć hotelowa więc nie mam możliwości ustawienia na nią hasła. Próbowałem wpisywać po jednym zerze, cztery zera ale niestety bez efektu. Ktoś jeszcze jakiś pomysł?
Jest tam w tym hotelu jakiś IT Gay?
Pasowało by zrobić odrębną sieć dla urządzeń wykonawczych, zabezpieczoną kluczem, bez ograniczeń. Na MT to pikuś na Ubiquiti pewnie też. Co by w tym hotelu nie był za sprzęt, to pewnie się da to zrobić.
Sieci hotelowe, mogą ale nie muszą, być otwarte. Sesja autoryzowana może być wówczas przez hotspota przez www, a to już jest problem.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

lesny8 pisze: pt cze 12, 2020 9:18 pm Sieci hotelowe, mogą ale nie muszą, być otwarte. Sesja autoryzowana może być wówczas przez hotspota przez www, a to już jest problem.
Albo hasła do WiFi na karteczce z kluczem, zmieniane co jakiś czas ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”