Problem z MEW-01

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie udało mi się ustalić dlaczego zacina się u Ciebie pobieranie ale dzięki Twoim danym znalazłem problem, który powodował, że przy określonych danych aplikacja "głupieje" i niepotrzebnie za każdym razem pobiera wszystko. Być może to ciągłe pobieranie powodowało jeszcze jakiś problem. Poprawka będzie w v2.3.58. W Google Play powinno być dostępne do 24h.

PS. Czujniki bram są niepowiązane z bramami co powoduje, że masz 4 ikony zamiast dwóch.
Na cloud.supla.org możesz je ze sobą powiązać aby był porządek.
Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

Sprawdzę i dam znać co z MEW 01 :D

Jeśli chodzi o bramy. To w sumie niezbyt rozumiem logikę.
W urządzeniu SBW-01 jest jeden kanał sterujący oraz dwa kanały wejściowe czujników.(zamknięcia i otwarcia)
W samym kanale sterującym jest tylko możliwość podpięcia JEDNEGO czujnika otwarcia.
Czujnik zamknięcia to kolejna ikonka. Nie za bardzo rozumiem jak to zredukować do jednej ikonki.

REASUMUJĄC UMIEM ZREDUKOWAĆ JEDNĄ BRAMĘ DO DWÓCH IKON

Ł.S
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli używasz tylko jednego czujnika to drugi wyłączasz.

W kanale sterującym jest coś takiego jak „Czujnik otwarcia”. Wybierz ten który jest odpowiedzialny za detekcję otwarcia bramy, którą sterujesz i już będzie jedna ikonka mniej. Drugi czujnik możesz podłączyć pod inną bramę/furtkę itp.
Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

Czyli dobrze mam.

Ja używam dwóch czujników do jednej bramy (sygnał całkowitego otwarcia i całkowitego zamknięcia).
Taką możliwość daje SBW -02. Natomiast w aplikacji jest możliwość podpięcia tylko czujnika otwarcia. i Tak mam.
Ikonka ze sterowaniem bramą pokazuje zamkniętą bramę aż do momentu całkowitego otwarcia (to logiczne), ale może być to niezgodne z rzeczywistością. Może być w połowie zamknięcia np. Dlatego patrząc na tą drugą ikonkę wiem że jest całkowicie zamknięta.
Moim zdaniem SBW-02 daje możliwość zmiany w zasadzie trzech ikon sygnalizujących położenie bramy. Całkowite otwarcie, całkowite zamknięcie i stan pośredni (niezamknięta i nie otwarta), natomiast w aplikacji tak nie jest więc poradziłem sobie w ten sposób nie marudząc że coś jest źle.

P.S
Co do MEW - 01. Niestety po aktualizacji na telefonie jest dalej to samo. Co ciekawe odpaliłem tablet którego dawno nie używałem, zaktualizowałem aplikację niestety mam tak samo z MEW-01. Oczywiście dane pamięci czyściłem przy zamkniętej aplikacji. Mam jeszcze jeden telefon żony z aplikacją , sprawdzę popołudniu.

Pozdrawiam
ŁS
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zaktualizowałeś do 2.3.58 ?
Czy cały czas pobiera Ci dane od początku ? Po wejściu w szczegóły nie wychodź z niego co czasu gdy aplikacja pobierze wszystko do końca.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Bulion76 pisze: pt paź 09, 2020 4:06 am Ikonka ze sterowaniem bramą pokazuje zamkniętą bramę aż do momentu całkowitego otwarcia (to logiczne), ale może być to niezgodne z rzeczywistością.
Nie do końca. Wszystko zależy gdzie umieściłeś czujnik :) Wygląda na to, że Twój czujnik, który sparowałeś z bramą monitoruje całkowite otwarcie. Dlatego ikonka zmienia się na otwartą tylko po całkowitym otwarciu bramy. Jeśli czujnik monitoruje całkowite zamknięcie, to ikonka otwarcia pojawia się w momencie rozłączenia czujnika, czyli jak tylko brama jest lekko otwarta. I moim zdaniem tak powinno być domyślnie. Przy jednym czujniku lepiej wiedzieć, że brama jest w ogóle niedomknięta, niż że jest całkowicie otwarta.
Ale chyba się zrobił OT :(
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

pzygmunt pisze: pt paź 09, 2020 7:40 am Zaktualizowałeś do 2.3.58 ?
Czy cały czas pobiera Ci dane od początku ? Po wejściu w szczegóły nie wychodź z niego co czasu gdy aplikacja pobierze wszystko do końca.
Pobieranie danych z serwera zatrzymuje mi się na losowych % przy wygaszeniu lub kliknięciu w ekran ( przechodzi wtedy aplikacja do ekranu z pomiarami dla 1 Fazy. Po powrocie na ekran wykresów % pobieranie zostanie zamrożone na losowej wartości. (np44%). Jeśli nie dopuszczę do wygaszenia ekranu (np. przyciskiem głośności) dane się ściągną, lecz po ponownym uruchomieniu sytuacja się powtarza.
Może nagrać filmik? co ciekawe na tablecie jest tak samo.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

Goral64 pisze: pt paź 09, 2020 8:29 am
Bulion76 pisze: pt paź 09, 2020 4:06 am Ikonka ze sterowaniem bramą pokazuje zamkniętą bramę aż do momentu całkowitego otwarcia (to logiczne), ale może być to niezgodne z rzeczywistością.
Nie do końca. Wszystko zależy gdzie umieściłeś czujnik :) Wygląda na to, że Twój czujnik, który sparowałeś z bramą monitoruje całkowite otwarcie. Dlatego ikonka zmienia się na otwartą tylko po całkowitym otwarciu bramy. Jeśli czujnik monitoruje całkowite zamknięcie, to ikonka otwarcia pojawia się w momencie rozłączenia czujnika, czyli jak tylko brama jest lekko otwarta. I moim zdaniem tak powinno być domyślnie. Przy jednym czujniku lepiej wiedzieć, że brama jest w ogóle niedomknięta, niż że jest całkowicie otwarta.
Ale chyba się zrobił OT :(
Rozumiemy się doskonale. Najpierw zamontowałem krańcówkę zamknięcie i otwarcia oraz wprowadziłem do Zamela. Póżniej zajrzałem do aplikacji i zobaczyłem, że jest możliwość podpięcia jednego czujnika i tak zostało. Mam i zamknięcie i otwarcie ale na dwóch ikonkach :)
Pozdrawiam
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

:oops: Zrobił się mi mały bałagan i wczorajsza poprawka nie weszła do 2.3.58. Wrzucam ją do 2.3.59. Leci do google play.
Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

pzygmunt pisze: pt paź 09, 2020 9:30 am :oops: Zrobił się mi mały bałagan i wczorajsza poprawka nie weszła do 2.3.58. Wrzucam ją do 2.3.59. Leci do google play.
Po aktualizacji "naprawiło się" co mnie niezmiernie ucieszyło. :D

Pozdrawiam
Ł.S
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”