Problem z łącznością

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Nie wiem już o co tu chodzi. MEW od trzech dni nie mógł połączyć się z siecią. Zrobiłem repeter na Wemos D1 pro i podłączyłem do nie cały metr od MEW-a (oczywiście nazwa sieci i hasło się zgadzał) też się nie połączył. No to postawiłem telefon z hot-spotem który internet pobierał z sieci domowej. No i MEW się połączył i pobrał wykresy. Odłączam telefon i łączy się z repeterm na Wemosie no to odłączam wemosa i proszę łączy z AP. Sprawdzam w kontrolerze i MEW jest połączony z mocą 99%.

Fajnie że załapało i na razie działa ale co mogło być przyczyną tego że przez 3 dni za groma nie chciał się połączyć??


Niestety moja radość nie trwała zbyt długo, MEW podziałał chwile i znowu jest rozłączony - w kontrolerze widać jego adres MAC ale bez adresu IP. W między czasie zauważyłem że cały czas moc połączenia spadała. Czy możliwe że uszkodzeniu uległo wifi w module??
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

kombinuję dalej z tym MEW i wygląda to tak jak by nie mógł się połączyć tylko z UAP-AC-LR. Podłączyłem ten repeter na wemosie dwa piętra wyżej i MEW od razu łapie połączenie chociaż po jakimś czasie je zrywa. Wystarczy odłączyć wemosa od zasilania podłączyć ponownie i połączenie wraca.

Włączyłem jeszcze WiFi na funbox wpisując nazwę i hasło jak w MEW i też łączy się bez problemu czasem zerwie połączenie ale po jakimś czasie wróci. Wygląda to na jakiś problem z UAP-AC-LR, ale co to może być, czemu tylko MEW ma problemy - w kontrolerze cały czas jest widoczny tylko że bez IP i siła sygnału na 60%.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Czym więcej przy tym siedzę tym bardziej głupieję. UAP raz złapał połączenie i nawet był adres IP. Połączenie się utrzymało około 1,5 h i padło.
Zaczynam podejrzewać że to może być jednak kwestia anteny w MEW-01. Jak podejdę z hotspotem na telefonie pod sam moduł połączenie od razu zostaje nawiązane wystarczy się troszkę oddalić i mocno traci na jakości co widać na screen-ach.

miroph czy można to ewentualnie jakoś reklamować?? Bo już sam nie wiem gdzie jeszcze można szukać przyczyny.
10cm od modułu
10cm od modułu
10cm.jpg (363.17 KiB) Przejrzano 1584 razy
Załączniki
5m od modułu
5m od modułu
5m.jpg (363.12 KiB) Przejrzano 1584 razy
2m od modułu
2m od modułu
2m.jpg (364.39 KiB) Przejrzano 1584 razy
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1793
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Hmm. Jest to możliwe ale tylko wtedy jeżeli monitor upadł by z wysokości lub ktoś by w niego uderzył. 🤔
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

miroph pisze: śr lis 11, 2020 8:48 pm Hmm. Jest to możliwe ale tylko wtedy jeżeli monitor upadł by z wysokości lub ktoś by w niego uderzył. 🤔
nic takiego nie miało miejsc, siedzi cały czas zamontowany w szafie z bezpiecznikami.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

A weź wykręć antenę i ponów test.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Bez anteny wygląda to tak. Przy 5m najpierw stracił połączenie i je odzyskał.
Co ciekawsze po wkręceniu anteny moduł połączył się z AP UAP-AC-M - uzyskał adres IP i na razie trzyma połączenie. Dziwne tylko że nawiązał połączenie z tym do którego ma dalej.
Załączniki
5m od modułu
5m od modułu
5m.jpg (366.95 KiB) Przejrzano 1571 razy
2m od modułu
2m od modułu
2m.jpg (365.9 KiB) Przejrzano 1571 razy
10cm od modułu
10cm od modułu
10cm.jpg (365.18 KiB) Przejrzano 1571 razy
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Za dużej różnicy z anteną czy też bez to nie widać.
Masz przy jakimś sprzęcie antenę którą mógłbyś pożyczyć?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

I czy w ogóle antena której używasz to oryginał dostarczony razem z MEW-01?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Antena to jak najbardziej oryginał dostarczony razem z MEW-01. Jak na razie połączenie jest utrzymane. Jutro poszukam jakiejś anteny i sprawdzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”