Problem z łącznością

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Witam, MEW-01 mam podłączony od września i do tej pory działał bez zarzutu. Od dwóch dni MEW nie może połączyć się z siecią, widzi ją ale jak by nie może pobrać adresu IP. Ruter główny na którym jest włączone DHCP to Funbox 2.0 ale MEW pobiera sieć z AP UAP-AC-LR. Na Funboxie przypisałem adres IP na stałe ale nic to nie dało restarty router również nie przynoszą skutku. Wszystkie inne urządzenia łączą się bez problemu.

Domyślam się że problemem raczej nie jest MEW-01 tylko coś z siecią. Może znajdzie się tutaj jakaś mądra głowa która pomoże w zdiagnozowaniu problemu.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (21.49 KiB) Przejrzano 1671 razy
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1796
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Spróbuj wystawić HOT-SPOT o tym samym SSID oraz haśle. Oczywiście wyłącz router. Wykluczymy lub potwierdzimy uszkodzenie samego urządzenia.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

miroph pisze: wt lis 10, 2020 12:29 pm Spróbuj wystawić HOT-SPOT o tym samym SSID oraz haśle. Oczywiście wyłącz router. Wykluczymy lub potwierdzimy uszkodzenie samego urządzenia.
Jeśli podejdę pod samego mewa z Hot-Spotem to złapie sieć (niestety jeśli w tym czasie wyłączę router to nie będzie internetu bo w tym miejscu kompletnie nie ma zasięgu GSM) .

Próba połączenia mew z repeterm tp-link znajdującym się za ściana też się nie udaje.

W tym samym pomieszczeniu znajduje się SBW-01 i dwa inne moduły sonoff i one za każdym razem łączą się bez problemu.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1796
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Hmm. Próbuje coś poradzić by przetestować MEW-01 bo nie było jeszcze uszkodzenia tego typu.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

miroph pisze: wt lis 10, 2020 1:33 pm Hmm. Próbuje coś poradzić by przetestować MEW-01 bo nie było jeszcze uszkodzenia tego typu.
Też właśnie nie wiem co jeszcze mogę zrobić w celu sprawdzenia.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1796
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Najlepiej jak pisałem podłącz do innego routera i zobaczymy co jest nie tak czy sieć czy urządzenie.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zdejmij przypisanego IP-ka do mac-a MEW-a.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

zdjąłem przypisanie adresu jednak nic to nie zmieniło, po za tym adres był nadany na stałe jak zauważyłem że się nie chce połączyć wcześniej było normalnie DHCP.

Nie za bardzo mam możliwość podpiąć to pod inny router. Bo jak mówiłem nie mam tu zasięgu GSM więc tworzenie hot-spota na telefonie na niewiele się zda.

W ogóle jakaś dziwna sprawa inne urządzenie (sterownik pieca C.O) na funboxie też ma przypisany na stałe adres a mimi tego po restarcie funbox został nadany inny adres. O czym to może świadczyć??

W sieci mam główny router funbox 2.0 i tu jest włączone DHCP, po za tym jest UAP-AC-LR na piętrze(tutaj najbliżej ma MEW) i UAP-AC-LR jeszcze piętro wyżej w ustawieniach kontrolera DHCP jestwyłączone. W piwny znajduje się jeszcze repeter TP Link WA850RE również z wyłączonym DHCP (jest tam tylko po to by podłączyć przewodem piec C.O).
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wygląda tak jakbyś jeszcze miał w sieci jakiś serwer DHCP.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Tylko gdzie nie mam więcej urządzeń w sieci które mogły by nadawać adresy?? Czy dla tych ubquiti wyłącza się DHCP wszystkim naraz w kontrolerze czy każdemu z osobna??

Ewentualnie czy jest jakiś sposób na sprawdzenie co przydziela adres??
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”