aktualny stan licznika np. Taurona a nowo podpięty licznik MEW-01

tsopel
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 03, 2021 10:07 am

Witajcie,
Na swoim przykładzie mogę podpowiedzieć a może i powielić temat. Chodzi o co? A więc zakupiłem licznik MEW-01 po podłączeniu chodzi fajnie, odczyty pokrywają się ze wskazaniami mojego licznika z Taurona i jedyne czego mi brakuje w aplikacji mobilnej jak i na koncie Supi to to, że nie widzę aktualnego wskazania licznika taurona. Wg mnie dobrym rozwiązaniem byłoby takie, że w miejscu gdzie ustawiamy stawkę za kWh było pole: aktualny stan licznika (zaznaczyłem to jako "2"). Po wpisaniu/uzupełnieniu tego pola stan licznika pokazywałby aktualne zużycie + wcześniejszą zsumowaną wartość z licznika dostawcy prądu. Jeżeli kogoś interesowałaby tylko wartość od momentu podpięcia licznika MEW-01 mogłoby tak być/zostać a zmiana następowałaby po np. kliknięciu w miejscu aktualnego wskazania licznika (zaznaczyłem to miejsce "X". Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
Tomasz
Załączniki
xxxx.JPG
xxxx.JPG (51.18 KiB) Przejrzano 932 razy
supla.JPG
supla.JPG (36.07 KiB) Przejrzano 932 razy
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Taka propozycja została już zgłoszona jakiś czas temu i zostało potwierdzone, że jest w kolejce do realizacji.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
tsopel
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 03, 2021 10:07 am

ok, dzięki za info. Nie mogłem właśnie tego wątku znaleźć. W takim razie czekam z niecierpliwością na wdrożenie tego usprawnienia.

pozdrawiam
Tomasz
Tomasz21
Posty: 102
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:34 pm

Polecam Home Assistant i napisanie prostych template sensorów do wyświetlania stanu oficjalnego licznika zużycia energii. Dla taryfy G11 to proste. Schody zaczynają się od G12 🤣.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”