MEW-01 wskazanie pracy fotowoltaiki.

Kurako
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 27, 2021 8:37 pm

Witam,

Mam podłączonego MEW w rozdzielni. Przekładniki na przewodach zasilających rozdzielnie (idących od licznika dwukierunkowego). Mam wrażenie że mam źle wskazanie energii zwroconej. Wg falownika 10.5 kWh zostało dzisiaj wyprodukowane a aplikacja pokazuje 1.5 kWh. Czy coś źle robię??
Screen
Screen
Screenshot_2021-03-02-20-11-19-149_org.supla.android.jpg (215.58 KiB) Przejrzano 2010 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

To co pokazuje MEW to "produkcja minus konsupcja = energia oddana" - powinno się zgadzać ze wskazaniami na liczniku dostawcy energii.

Jeśli chcesz aby MEW pokazywał produkcję taką jak falownik, to powinieneś wpiąć go zaraz przy falowniku.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Kurako
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 27, 2021 8:37 pm

To wtedy nie będzie pokazywał pełnego zużycia prądu, dobrze myślę?
Nie powinna teraz energia oddana maleć jak jest ciemno skoro zużywam prąd a nie produkuję?

Edit. Ok kumam, w okresie jak produkowałem to pobieralem mniej z sieci bo miałem swój prąd więc energia pobrana wolniej leciała. Teraz dolicza po prostu wszystko co pobieram bo nie produkuję
Kurako
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 27, 2021 8:37 pm

Jeszcze jedno pytanie,
Kąt fazowy dla fazy 3 i moc aktywna dla fazy 3 jest podawana ujemna. Czy to znaczy, że coś nie tak podłączone? Wydaje mi się, że przekładnik jest zamontowany poprawnie
phase3.JPG
phase3.JPG (55.94 KiB) Przejrzano 1991 razy
mcikos
Posty: 23
Rejestracja: czw kwie 23, 2020 1:08 pm

Przydał by się nowy produkt MEW-02 - dla PV z 6 przekłądnikami
mcikos
Posty: 23
Rejestracja: czw kwie 23, 2020 1:08 pm

PS. Sprawdź kierunek montażu przekładników musi byc zgodny z przepływem prądu
Ile w tym dniu wg MEW'a miałeś zużyte ?
Sprawdź na wykresach czy ta faza nie pokazuje zawsze na odwrót w stosunku do tych pozostałych.
Kurako
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 27, 2021 8:37 pm

Nie chce znowu rozbierać rozdzielni... pytanie czy po tych danych jestesmy w stanie stwierdzić, że jest założony na odwrót?
Kurako
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 27, 2021 8:37 pm

mcikos pisze: wt mar 02, 2021 8:25 pm PS. Sprawdź kierunek montażu przekładników musi byc zgodny z przepływem prądu
Ile w tym dniu wg MEW'a miałeś zużyte ?
Sprawdź na wykresach czy ta faza nie pokazuje zawsze na odwrót w stosunku do tych pozostałych.
7,47 zuzyte
1,28 oddane
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ujemna "active power" oznacza produkcję, co w nocy jest mało prawdopodobne ;)
Podobnie kąty między fazami są dość dziwne. Bardziej mnie dziwi ten między fazą 1 i 2 - różnica to 15 stopni. Różnica między dowolnymi dwoma fazami powinna wynosić około 120 stopni.

1. Sprawdź czy przekładniki masz podłączone poprawnie.
2. Sprawdź czy kolejność faz przekładników pokrywa się z kolejnością przewodów V1, V2, V3. Muszą być podłączone w taki sposób, że przekładnik I1 jest założony na tą samą fazę co V1 itd.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Tomasz21
Posty: 102
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:34 pm

Mierzony kąt fazowy w MEW to nie jest kąt przesunięcia międzyfazowego, a przesunięcia napięcia względem prądu w danej fazie(moc bierna indukcyjna lub pojemnościowa).
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”