MEW-01 wskazanie pracy fotowoltaiki.

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18328
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na zdjęciu widać, że masz pozapinane przekładniki na dwa przewody. Jeden przekładnik, jeden przewód.
Wygląda też jakbyś miał jeden z nich zapięty w innym segmencie niż pozostałe. To też może powodować problem.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

art_ pisze: czw mar 04, 2021 9:18 am Witam,
Możesz narysować schemat ( ręcznie na kartce) jak to podłączyłeś? Właśnie zabieram się za montaż, też z fotowoltaiką i nie chcę zrobić jakiegoś błędu. Ze zdjęcie samej szafy niewiele widać.
art_ pisze: czw mar 04, 2021 12:07 pm Dziękuję. Schemat znam.
Mnie chodziło o to, żeby kolega Kurako narysował schemat połączenia jaki ma u siebie w szafie ... :)
To jest schemat, według którego masz wykonać połączenia u siebie w szafie. Nie wzoruj się kolegą Kurako, bo nie jest to zbyt dobrze wykonane.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Kurako
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 27, 2021 8:37 pm

Ok, już działa jak powinno.
Podłączyłem nieprawidłowo. Znaczy się, V1 V2 V3 nie zgadzało się z L1 L2 L3.
Podłączyłem to do bezpiecznika 3 fazowego co płyta indukcyjna i nie wiem czemu założyłem, że 1 bezpiecznik będzie odpowidał L1.
W praktyce wszystkie 3 były założone źle.
Po poprawnym podłączeniu wskazania produkcji jak i poboru są idealne takie jak oczekiwałem.

Co do podłączenia przekładników.
Owszem dwa są podłączone na górze za bezpiecznikiem a jeden na dole przed bezpiecznikiem, ale to z powodu braku miejsca przed bezpiecznikiem na wszystkie 3 przekładniki, które z pozoru są małe, ale nie tak łatwo je założyć w ciasnej rozdzielni.
Screenshot_2021-03-04-18-56-09-894_org.supla.android.jpg
Screenshot_2021-03-04-18-56-09-894_org.supla.android.jpg (217.93 KiB) Przejrzano 872 razy
Tak więc, dziekuje panowie za pomoc w szczegolnosci pzygmunt.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8275
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

klew pisze: czw mar 04, 2021 10:05 am
art_ pisze: czw mar 04, 2021 9:18 am
Kurako pisze: czw mar 04, 2021 8:17 am Napiecie międzyfazowe sprawdzę dzisiaj ale jestem pewny że są dobrze od wejścia z dworu w kierunku tablicy.
Miałem w pewnym momencie jeden na 3 fazie założony odwrotnie to cały czas pokazywał na minusie. Teraz pokazuje na plusie a dopiero przy większym obciążeniu schodzi na minus.
Witam,
Możesz narysować schemat ( ręcznie na kartce) jak to podłączyłeś? Właśnie zabieram się za montaż, też z fotowoltaiką i nie chcę zrobić jakiegoś błędu. Ze zdjęcie samej szafy niewiele widać.
Poprawny schemat jest na obudowie MEW-01 oraz pewnie w instrukcji. Trzeba tylko zwrócić uwagę, aby przekładki "I1" był założony na fazę, która jest podana na wejście "V1" i tak samo dla pozostałych. Druga rzecz, to kierunek przekładnika. Na nim powinna być strzałka - z tego co pamiętam, to strzałka ma kierunkek przepływu prądu, czyli od licznika do domu.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”