Wydłużenie przewodów do przekładników i podłączenie dwóch budynków

giersza
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 8:43 am

Witam, na działce mam dwa budynki (mieszkalny i gospodarczy) każdy posiada własną tablicę rozdzielczą trójfazową z zabezpieczeniami. Od głównego licznika doprowadzony jest przewód do studzienki kablowej i tam jest rozgałęzienie na dwa budynki. Chcę założyć urządzenie MEW-01 na głównym przewodzie doprowadzającym od licznika do studzienki i tu rodzi się pytanie:
1. Urządzenie MEW-01 chcę założyć w tablicy rozdzielczej budynku gospodarczego i podłączyć do 3 faz a przekładniki przedłużyć o około 3 metry i wyprowadzić do studzienki kablowej wpinając na przewody fazowe kabla pomiędzy licznikiem głównym a rozgałęzieniem na dwa budynki. Czy takie rozwiązanie z podłączeniem faz i przedłużenie przekładników jest dopuszczalne?
2. Czy zgodnie z tym co napisałem wyżej MEW-01 należy w wpiąć w 3 fazy w konkretnym miejscu w rozdzielni tj. przed odbiornikami czy dowolnie?
3. Mogę kupić dwa urządzenia MEW-01 i założyć niezależnie na każdym budynku ale w budynku mieszkalnym mam instalację PV i żeby nie było przekłamań na autokonsumpcji to chyba muszę założyć pomiar "za dwoma budynkami" aby zbiorczo liczyć zużycie.
Pzdr
Giersza
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Hej. Przedłużanie przewodów od przekładników spowoduje nieprawidłowe pomiary. Odradzam tego typu działanie. Przekładniki powinieneś założyć strzałką w kierunku poboru prądu czyli przed obwodem na którym dokonujesz pomiaru.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
giersza
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 8:43 am

Dziękuję. Jaka jest długość przewodów przekładników, nie doszukałem się informacji.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

giersza pisze: wt kwie 06, 2021 6:51 pm Dziękuję. Jaka jest długość przewodów przekładników, nie doszukałem się informacji.
Napiszę Ci jutro, bo nie pamiętam.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
tprzemko
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 7:01 pm

Witam
miroph pisze: wt kwie 06, 2021 6:38 pm Przedłużanie przewodów od przekładników spowoduje nieprawidłowe pomiary.
Jak bardzo wpłyną na wynik pomiarów przewody o długści trzech metrów?
Może wynik będzie do zaakceptowania przez użytkownika. ;)

Z poważaniem
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”