MQTT na pokładzie MEW-a

PeKa
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 19, 2021 6:46 pm

Krzysiek44 pisze: śr paź 27, 2021 11:14 am Właśnie, gdy założyłem w Mosquitto użytkownika z hasłem i włożyłem te informacje do konfiguracji MEW, zadziałało
bez pudła. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Czy struktura danych jaką podaje MEW brokerowi protokołem MQTT jest gdzieś opisana czy trzeba sobie je po swojemu sparsować?
Czy pomożesz w temacie ?
Mam MEW (w wersji 2.8.31) - w Konto Integracje uruchomiłem MQTT i mam dane do połaczenia.
W HA mam mqtt brokera i mam w nim usera i hasło, ale co dalej ?
Gdzie się to ze sobą integruje, gdzie się uzupełnia dane do połaczenia?

Czytam już któryś poradnik i się już pogubiłem jak to zrobić.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Chcesz połączyć MEW-a z HA za pośrednictwem Suplowej chmury czy chcesz Suple pominać i podłączyć bezpośrednio ?
jotka
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 26, 2021 6:47 pm

@pzygmunt dalibyście wersję firmware MEW'a w jakimś topicu, byłoby wygodniej sprawdzać czy mam aktualizować ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Uważam, że aktualizowanie co chwile modułów ma sensu.
Jak pojawiają się istotne z mianu to informujemy o tym w osobnych wątkach, a czasami na FB. Jeśli są krytyczne to informujemy mailowo.
Misiu
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 12:01 pm

A co z pozostałymi modułami?
Są plany na wypuszczenie alternatywnego firmware dla innych modułów?
W szczególności SBW-02 i SBW-02/ANT
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Misiu pisze: pn sty 03, 2022 10:05 am A co z pozostałymi modułami?
Są plany na wypuszczenie alternatywnego firmware dla innych modułów?
W szczególności SBW-02 i SBW-02/ANT
Przecież już o to pytałeś:
viewtopic.php?p=115398#p115398

Propnuję też pytać o SBW w działach dotyczących SBW, a nie w działach dotyczących ROW-02 i MEW-01
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Misiu
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 12:01 pm

@klew nie dostałem powiadomienia o odpowiedzi na wcześniejsze pytanie, stąd pytanie tu.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Misiu pisze: pn sty 03, 2022 11:20 am @klew nie dostałem powiadomienia o odpowiedzi na wcześniejsze pytanie, stąd pytanie tu.
Forum nie daje domyślnie powiadomień o kolejnych postach w danym wątku - trzeba samemu subskrypcję włączyć. Powiadomienia domyślnie są tylko gdy ktoś zacytuje Twoją wypowiedź.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Misiu
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 12:01 pm

klew pisze: pn sty 03, 2022 12:08 pm
Misiu pisze: pn sty 03, 2022 11:20 am @klew nie dostałem powiadomienia o odpowiedzi na wcześniejsze pytanie, stąd pytanie tu.
Forum nie daje domyślnie powiadomień o kolejnych postach w danym wątku - trzeba samemu subskrypcję włączyć. Powiadomienia domyślnie są tylko gdy ktoś zacytuje Twoją wypowiedź.
Już znalazłem :)
karol86_
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 26, 2021 5:26 pm

Nie wiem czy to problem z firmwarem czy ze mną, ale zaktualizowałem firmware na dwóch mew-01. Podłączyłem do własnego brokera i wszystko super działa. Niestety przy próbie zresetowania do ustawień fabrycznych oba urządzenia zachowują sie tak samo - nie da się. Po 5 sec trzymania przycisku CONFIG urządzenie dostaje soft reset i od razu łączy się do brokera. Czy istnieje jakiś sposób na zresetowanie do ustawień fabrycznych? Męczyłem przycisk CONFIG na wszystkie sposoby, np. trzymając minute to w interwałach 5 sekundowych zostają wykonane jedynie soft resety. Podłączyć się do sieci WiFi Mewa też nie jest możliwe w danym momencie gdy jest już skonfigurowany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”