Nowicjusz - prośba o pomoc z podstawami

fd-ski
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 19, 2021 4:35 pm

Cześć,

mam zainstalowany MEW-01, oraz instalację PV. Nowy dom, jeszcze się nie wprowadziłem.

Próbuję sobie poradzić z czytaniem tego co widzę, bo nie do końca rozumiem jak pewne rzeczy działają. Z góry bardzo przepraszam jeżeli załączone pytania są elementarne i podstawowe, i z góry dziękuję za wsparcie.

MEW jest podłączony do Supli i aplikacji supli w telefonie.

w Appcs jest suma "Energia czynna pobrana" oraz "energia czynna zwrócona". W obu przypadkach jest to suma pomiarów. Nie mogę analogicznej sumy znaleźć na stronie webowej Supla gdzie mam jedynie słupki pomiarów, bez sum. Czy coś mi umyka ?

Energia czynna zwrócona - zgadywałbym że to jest wartość dostarczona przez PV, aczkowiek są wartości z przed uruchomienia PV, więc chyba nie do końca to właściwie czytam.

Czy jeżeli zresetuje sumy w MEW to potem mogę te sumy porównywać z licznikiem ( jest dwu kierunkowy ) aby sprawdzić czy MEW działa poprawnie, tak ?

Kolory słupków a appce odnoszą się do faz, tak ? Teraz u mnie w domu działa jedynie pompa ciepła ( wygrzewanie wylewki ) i router - pompa jest 3 fazowa i wydaje się "skakać" po fazach - według MEWa. Czy coś źle rozumiem ?

Dziękuję jeszcze raz za pomoc.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

fd-ski pisze: ndz wrz 19, 2021 4:44 pm w Appcs jest suma "Energia czynna pobrana" oraz "energia czynna zwrócona". W obu przypadkach jest to suma pomiarów. Nie mogę analogicznej sumy znaleźć na stronie webowej Supla gdzie mam jedynie słupki pomiarów, bez sum. Czy coś mi umyka ?
Energia czynna pobrana to kWh które pobrałeś z sieci i za które płacisz.
Energia czynna zwrócona to kWh, które wyprodukowałeś ale nie skonsumowałeś i oddałeś do sieci.
W coud jest tylko energia czynna pobrana pod ikoną.
fd-ski pisze: ndz wrz 19, 2021 4:44 pm Energia czynna zwrócona - zgadywałbym że to jest wartość dostarczona przez PV, aczkowiek są wartości z przed uruchomienia PV, więc chyba nie do końca to właściwie czytam.
Albo coś źle jest podłączone.
viewtopic.php?f=23&t=8692
fd-ski pisze: ndz wrz 19, 2021 4:44 pm Czy jeżeli zresetuje sumy w MEW to potem mogę te sumy porównywać z licznikiem ( jest dwu kierunkowy ) aby sprawdzić czy MEW działa poprawnie, tak ?
Zawsze możesz porównać. Musisz tylko sobie zapamiętać stan MEW i stan licznika dostawcy.
fd-ski pisze: ndz wrz 19, 2021 4:44 pm Kolory słupków a appce odnoszą się do faz, tak ? Teraz u mnie w domu działa jedynie pompa ciepła ( wygrzewanie wylewki ) i router - pompa jest 3 fazowa i wydaje się "skakać" po fazach - według MEWa. Czy coś źle rozumiem ?
Tak, każdy kolor to osobna faza.
fd-ski
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 19, 2021 4:35 pm

Bardzo dziękuję pzygmunt !

Pytanie co do sumowania pomiarów - z Supli są to pomiary "punkt w czasie" więc aby uzyskać pomiar zużycia w ciągu całego dnia to muszę podpatrzyć to appce o stałych godzinach i sobie odjąć, czy jakoś uśrednić w czasie / zsumować to co supla daje mi w excelu ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W apce planujemy dodać filtry tak abyś mógł zobaczyć zużycie za dany okres.
Póki co pozostaje excel lub API.
fd-ski
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 19, 2021 4:35 pm

problem był z obróconej klamrze. Wszystko działa już poprawnie.
dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”