Home Assistant nie wykrywa encji MEW-01

ropot1988
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 06, 2021 2:09 pm

HomeAssistant zanstalowany na RPI w dockerze.
MQTT na RPI - mosquitto
W HA integracja MQTT.
Wszystko działa poprawnie z urządzeniami tasmoty itp
Teraz kupiłem licznik energii MEW-01, skonfigurowałem go aby wysyłał lokalnie dane do lokalnego serwera MQTT (bez udziału supla cloud). Urządzenie poprawnie wysyła dane do MQTT (sprawdzam to poprzez MQTT Explorer i widzę wszystkie dane) natomiast HA nie dodaje nowych urządzeń / encji.
Próbowałem wyłączyć/włączyć mqtt w HA, resetować HA, resetować mosquitto, nic. HA nie jest w stanie zaciągnąć nowych encji. W MQTT Explorer widzę, że mam dużo urządzeń w "homeassistant/sensor/supla" natomiast w HA w integracji MQTT nie chcą się pojawić nowe encje/urządzenia.
Ktoś się spotkał z takim problemem? Co jest nie tak?
(w integracji MQTT na HA mam włączone "odnajdywanie nowych encji")
Załączniki
mqtt-ha-supla-config.png
mqtt-ha-supla-config.png (39.79 KiB) Przejrzano 1213 razy
mqtt-supla-data.png
mqtt-supla-data.png (24.82 KiB) Przejrzano 1213 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Która wersja HA. Co widzisz w logach ?
ropot1988
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 06, 2021 2:09 pm

Home Assistant 2021.4.6

w logach:

Kod: Zaznacz cały

Exception in async_discover when dispatching 'mqtt_discovery_new_sensor_mqtt': ({'availability': {'topic': 'supla/devices/zamel-mew-01-XXXXX/state/connected', 'payload_available': 'true', 'payload_not_available': 'false'}, 'device': {'identifiers': 'zamel-mew-01-XXXXX', 'manufacturer': 'Zamel', 'name': 'ZAMEL MEW-01', 'sw_version': '2.8.31'}, 'name': '#0 Electricity Meter (Power active - Phase 3)', 'unique_id': 'supla_XXXXXXXXXX_0_36', 'qos': 0, 'unit_of_measurement': 'W', 'state_topic': 'supla/devices/zamel-mew-01-XXXXX/channels/0/state/phases/3/power_active', 'value_template': '{{ value | round(5)}}', 'state_class': 'measurement', 'device_class': 'power', 'platform': 'mqtt'},) Traceback (most recent call last): File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/mqtt/mixins.py", line 160, in async_discover config = schema(discovery_payload) File "/usr/local/lib/python3.8/site-packages/voluptuous/schema_builder.py", line 272, in __call__ return self._compiled([], data) File "/usr/local/lib/python3.8/site-packages/voluptuous/schema_builder.py", line 594, in validate_dict return base_validate(path, iteritems(data), out) File "/usr/local/lib/python3.8/site-packages/voluptuous/schema_builder.py", line 432, in validate_mapping raise er.MultipleInvalid(errors) voluptuous.error.MultipleInvalid: extra keys not allowed @ data['state_class']
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Minimalna wersja HA aby to poprawnie działało to 2021.9
ropot1988
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 06, 2021 2:09 pm

Ok, jutro spróbuje
jotka
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 26, 2021 6:47 pm

jak masz HA w Dockerze, upgrade to jest 15 sekund.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”