Podłączenie ROW-07 do instalacji z przekaźnikami

User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Gotowiec na 24V z przekaźnikiem, to np. moduł Zamel SBW-01. Tylko wtedy styczniki Wago będą zbędne, a wszystkie przyciski będziesz musiał zmienić na "dzwonkowe".

Możesz też samemu złożyć układ do sterowania, np. na Arduino Mega. Jedną płytką powinieneś ogarnąć cały dom (30-40 punktów bez problemu).
Przyciski musiałyby dawać sygnał 5V na wejście Arduino. Tylko czasami są zakłucenia i warto dołożyć optoizolację. Wtedy też możesz przyciski zrobić na wyższym napięciu (12, 24). Optoizolacja działała by wtedy jak konwerter stanów logicznych np. 24 V na 5 V.
Na wyjściach z Arduino też dajesz taki optoizolator, który signał 5V konwertuje na 24V dane na stycznik Wago.
Tutaj masz taki wynalazek z optoizolatorami praktycznie w dowolnych konfiguracjach. W naszych internetach tego typu układów nie widziałem. Jedynie konwertery 3,3 na 5, albo na 12 V.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
User avatar
kaydee
Posts: 30
Joined: Sun Oct 13, 2019 11:05 pm

Post

klew wrote: Tue Oct 15, 2019 11:17 pm Gotowiec na 24V z przekaźnikiem, to np. moduł Zamel SBW-01. Tylko wtedy styczniki Wago będą zbędne, a wszystkie przyciski będziesz musiał zmienić na "dzwonkowe".

Możesz też samemu złożyć układ do sterowania, np. na Arduino Mega. Jedną płytką powinieneś ogarnąć cały dom (30-40 punktów bez problemu).
Przyciski musiałyby dawać sygnał 5V na wejście Arduino. Tylko czasami są zakłucenia i warto dołożyć optoizolację. Wtedy też możesz przyciski zrobić na wyższym napięciu (12, 24). Optoizolacja działała by wtedy jak konwerter stanów logicznych np. 24 V na 5 V.
Na wyjściach z Arduino też dajesz taki optoizolator, który signał 5V konwertuje na 24V dane na stycznik Wago.
Tutaj masz taki wynalazek z optoizolatorami praktycznie w dowolnych konfiguracjach. W naszych internetach tego typu układów nie widziałem. Jedynie konwertery 3,3 na 5, albo na 12 V.
A czy nie można w sbw-01 zmienić ustawienia przycisku z monostabilnego na bistabilny tak jak to jest np. W srw-01???
Rozwiązało by to częściowo problem
User avatar
pzygmunt
Posts: 18355
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

SBW nie ma przycisków
User avatar
maffiu
Posts: 500
Joined: Wed Nov 30, 2016 9:30 pm
Location: Kraków/Skawina

Post

Najlepszym rozwiązaniem będzie diy ale i tak masz komfortową sytuacje jak masz zrobione w gwiazdę chyba ze rozdzielnie masz 30x30cm
User avatar
kaydee
Posts: 30
Joined: Sun Oct 13, 2019 11:05 pm

Post

Ok Dziala to bez problemu na ROW-04m. Kupiony na próbę jeden. I jest git majonez. Co prawda lepsze by były monostabilne. Ale na bistabilnych dziala ok. Wiec dla potomnych. Jeśli jest taka instalacja jak u mnie. Można to i tak zasterowac ✌️👍😄
User avatar
QLQ
Posts: 2279
Joined: Sun Sep 03, 2017 9:13 am
Location: Koszalin

Post

Nie ma konkretnej instrukcji. Link z Zamel nie działa:
Clip.jpg
Clip_2.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Radeq
Posts: 1
Joined: Fri Oct 16, 2020 6:11 pm

Post

kaydee wrote: Thu Jan 09, 2020 11:13 pm Ok Dziala to bez problemu na ROW-04m. Kupiony na próbę jeden. I jest git majonez. Co prawda lepsze by były monostabilne. Ale na bistabilnych dziala ok. Wiec dla potomnych. Jeśli jest taka instalacja jak u mnie. Można to i tak zasterowac ✌️👍😄
Czy to znaczy, że na wejścia sterujące można podpiąć bezpośrednio 24VDC? Pomijając przekaźniki? Zakupiłem 2 takie same moduły i chciałem podpiąć je za przekaźnikami (też mam instalację na przekaźnikach). PS. Czy kolega nie ma przypadkiem domu z keramzytu? :)
User avatar
kaydee
Posts: 30
Joined: Sun Oct 13, 2019 11:05 pm

Post


Czy to znaczy, że na wejścia sterujące można podpiąć bezpośrednio 24VDC? Pomijając przekaźniki? Zakupiłem 2 takie same moduły i chciałem podpiąć je za przekaźnikami (też mam instalację na przekaźnikach). PS. Czy kolega nie ma przypadkiem domu z keramzytu? :)

Mam z keramzytu 😆

Działa wszystko ale troszkę trzeba to wszystko przebudować 😁
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Return to “ZAMEL ROW-07”