Samoistne rozłączanie się modułu, utrata połączenia.

missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

Do routera mam podłączone 4 ROW-01, 3 ROW-02, 1 ROW-07, 1 SRW-01 i SBW-01
Prawie wszystko działa pięknie i nigdy się nie rozłączyło, ale no właśnie prawie.
Nigdy nie rozłączają się ROW-01, ROW-02 i SBW-01, natomiast ROW-07 i SRW-01 potrafi ni stąd ni zowąd zniknąć.
W aplikacji wyświetlają się czerwone lampki i amen. Nie ma siły aby połączenie samoistnie wróciło. Zielona lampka modułu miga w nieskończoność. Jedyne co można zrobić to odłączyć zasilanie modułów lub routera, a wtedy moduły łączą się bezproblemowo i tak do następnego razu, czasem dzień, kilka dni, tydzień.
Nie pomogły pomysły typu ręczne przydzielenie IP, zresztą cała reszta działająca dobrze, leci z automatu.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak się taki moduł rozłączy to przełącz go w tryb konfiguracji i odczytaj na 192.168.4.1 co jest w last state.
Napisz też ile masz routerów w sieci oraz ile urządzeń. Czy wszystkie dostają adresy po DHCP czy jakieś mają IP ustawione na stałe?
missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

pzygmunt pisze: sob lut 01, 2020 9:41 pm Jak się taki moduł rozłączy to przełącz go w tryb konfiguracji i odczytaj na 192.168.4.1 co jest w last state.
Napisz też ile masz routerów w sieci oraz ile urządzeń. Czy wszystkie dostają adresy po DHCP czy jakieś mają IP ustawione na stałe?
Na last state to trochę poczekam, bo oczywiście teraz wszystko działa :lol:
(Tak a propos last state z SRW-01, jest on oczywiście zakopany w ścianie i bardzo bym nie chciał go wyciągać,
czy w przypadku takim jak opisuję mogę go przełączyć w tryb konfig 10 przyciśnięciami klawisza żaluzji, czy to zadziała ?)
Tak jak pisałem mam 10 urządzeń, a jeżeli chodzi o routery to są 3.
Główny, który dostaje sygnał z internetu, do niego jest podłączony 1 ROW-01 i 1 ROW-02.
Z kolei do głównego routera podłączone są dwa routery poprzez LAN i działają jako access pointy.
Do jednego z nich podłączona jest cała reszta urządzeń SUPLI, czyli 8 sztuk, między innymi SRW-01 i ROW-07.
Obydwa assess pointy, jak również wszystkie urządzenia SUPLI otrzymują adresy po DHCP.
Do tego routera, który obsługuje tą całą SUPLOWĄ ósemkę, podłącza się jeszcze okazyjnie parę innych urządzeń i jedno na stałe z ręcznie przydzielonym adresem IP, ale żadne z nich to nie SUPLA.
Ostatnio zmieniony sob lut 01, 2020 10:36 pm przez missim, łącznie zmieniany 2 razy.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Może w tym jest problem. ( Twój AP ).
Tego nigdzie nie pisze, ale mój AP ( TP-LINK WA855RE ), obsługuje TYLKO 8 ( osiem ) urządzeń.
Jak dodałem 9-te, po restarcie łączyło się tylko  8 ( pierwszych "szybszych").
Dopiero na "jakimś" forum znalazłem na to potwierdzenie.
Oczywiście Twój przypadek może być inny, ale ...
missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

Patryk pisze: sob lut 01, 2020 10:26 pm Może w tym jest problem. ( Twój AP ).
Tego nigdzie nie pisze, ale mój AP ( TP-LINK WA855RE ), obsługuje TYLKO 8 ( osiem ) urządzeń.
Jak dodałem 9-te, po restarcie łączyło się tylko  8 ( pierwszych "szybszych").
Dopiero na "jakimś" forum znalazłem na to potwierdzenie.
Oczywiście Twój przypadek może być inny, ale ...
Tu nie ma tego problemu, np. w tej chwili widzę, że obsługuje 11 urządzeń.
Poza tym chodzi o to, że wszystko jest OK i potrafi działać kilka dni bezproblemowo i nagle stracić łączność.
Po odłączeniu zasilania z SRW-01 lub ROW-07 i ponownym jego włączeniu moduły łączą się natychmiast.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Upewnij się, że tylko w jednym AP jest włączony serwer DHCP. Urządzenie ze stałym IP otrzymuje je z DHCP (ma rezerwację), czy po prostu adres jest wpisany ręcznie ? Jeśli ręcznie to adres powinien być spoza zakresu DHCP.
Czy wszystkie AP maja tą samą nazwę sieci ?
missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

pzygmunt pisze: sob lut 01, 2020 11:16 pm Upewnij się, że tylko w jednym AP jest włączony serwer DHCP. Urządzenie ze stałym IP otrzymuje je z DHCP (ma rezerwację), czy po prostu adres jest wpisany ręcznie ? Jeśli ręcznie to adres powinien być spoza zakresu DHCP.
Czy wszystkie AP maja tą samą nazwę sieci ?
OK, wyłączyłem serwer DHCP w jednym z AP.
Stałe IP jest z rezerwacji.
Nie, każdy AP ma inną nazwę.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Obserwuj teraz czy problem nadal występuje.
missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

pzygmunt pisze: ndz lut 02, 2020 12:11 am Obserwuj teraz czy problem nadal występuje.
Było pięknie, nawet chciałem napisać, że problem rozwiązany, a tu nagle ni stąd ni zowąd łup, wysadziło SRW-01 i ROW-07. Odczytałem last state z rolet: Domain not found. Do tego samego routera, tak jak pisałem poprzednio, podłączonych jest kilka innych SUPLI, z nimi wszystko OK.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zmień adres serwera na IP
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-07”