oświetlenie ogród + supla

echo
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 15, 2021 12:27 pm

Cześć,
Jestem nowy w temacie supla i możliwości tego systemu.

Zawsze lubiłem oświetlenie, które nadaje klimatu. Chciałbym dołożyć supla do swojego nowotworzonego oświetlenia w ogrodzie.

W związku z tym mam pytanie.
Znalazłem na wiodącym portalu akcyjnym w PL 7 -Kanałowy Sterownik Wi-Fi SUPLA ROW-07

Koncepcja zakłada, że podpinam taki sterownik do głównego kabla zasilającego a następnie od sterownika wypuszczam 7 kabli, każdy do zasilania innego "obiegu". Za pomocą telefonu kontroluję, które światłą są zapalone.

Sam sterownik będzie znajdował sie w zasięgu sieci WIFI.
Czy podpinając do takiego sterownika na wyjściu 7 kabli jest jakaś ograniczona liczba "odbiorników" czyli lamp. Powiedzmy na jednym kablu jest 1 lampa, na drugim 3, a na 7 - 5 lamp.
Czy taki sterownik sprawdzi się w skrzynce w gruncie? Czy da radę ze względu na mróz, wilgotność etc?
Czy opisana przeze mnie prosta logika działania ma prawo zadziałać w rzeczywistości?

Być może jesteście w stanie podpowiedzieć mi lub zasugerować jakieś inne rozwiązanie, które byłoby dobre/lepsze w tym zakresie.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
proxxon
Posty: 93
Rejestracja: śr lis 22, 2017 2:42 pm

Operating temperature range: -10 do +55°C
Enclosure protection rating: IP20

Maximum output
current-carrying capacity (na kanał): 5 A / 250 V AC:
filament and halogen bulbs – 750 W;
CFL fluorescent tube – 250 W;
LED bulbs – 60 W.

Spróbuj włączyć coś na YT w telefonie i wsadź go w tą dziurę w ziemi i sprawdź czy będzie grać. To że Wifi jest 1,5m nad ziemią nie znaczy że w gruncie też będzie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

echo pisze: wt cze 15, 2021 12:39 pm Czy podpinając do takiego sterownika na wyjściu 7 kabli jest jakaś ograniczona liczba "odbiorników" czyli lamp. Powiedzmy na jednym kablu jest 1 lampa, na drugim 3, a na 7 - 5 lamp.
Każde z wyjść ma określone przez producenta limity.
Obciążalność prądowa (na kanał): 5 A / 250 V AC:
Żarówki żarowe i halogenowe – 750 W;
Świetlówka CFL – 250 W;
Żarówki LED – 60 W.
echo pisze: wt cze 15, 2021 12:39 pm Czy taki sterownik sprawdzi się w skrzynce w gruncie? Czy da radę ze względu na mróz, wilgotność etc?
Z wilgotnością może sobie nie poradzić. Najlepiej zamknąć w hermetyczną obudowę z odpowiednimi przepustami kablowymi.
Zakres temperaturowy -10 do 55°C
echo pisze: wt cze 15, 2021 12:39 pm Czy opisana przeze mnie prosta logika działania ma prawo zadziałać w rzeczywistości?
Zadziała
echo pisze: wt cze 15, 2021 12:39 pm Być może jesteście w stanie podpowiedzieć mi lub zasugerować jakieś inne rozwiązanie, które byłoby dobre/lepsze w tym zakresie.
To zależy co więcej potrzebujesz. Jeśli chcesz mieć też sterowanie z fizycznego przycisku to
potrzebujesz np. 2x ROW-04m
echo
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 15, 2021 12:27 pm

Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o puszkę to nigdzie nie udało mi się znaleźć jakiejś dedykowanej do tego modułu.
Patrząc na rozmiary wybrałem coś takiego:

Puszka natynkowa S-Box 406 - 190x140x70, 10 dławików, IP65

Czy Waszym zdaniem będzie ok, aby zakopać ją na kilka cm w grunt?
Czy możecie ewentualnie polecić coś innego?

I ostatnie pytanie. Z jakiego przewodu powinienem skorzystać łącząc kolejne źródła światła?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

echo pisze: wt lip 13, 2021 9:32 am Czy Waszym zdaniem będzie ok, aby zakopać ją na kilka cm w grunt?
Nie jest to dobry pomysł. Umieść w jakimś słupku/skrzynce nad ziemią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-07”