Sonoff SV - instalacja

kolwiczkrzysztof
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 29, 2019 10:01 pm

Witam. Troszkę poczytałem na forum ale konkretnie od początku do końca informacji o sonoff SV nie znalazłem.
Na początku chciałem zastosować przeróbkę Basic ale jako że jest tam napięcie 230 nie chce ryzykować i lepiej będzie zastosować SV. Próbnie wgrałem do Basic suple i działa więc to jest ok. W SV nie chce mieć żadnych krańcówek ale jest tak dużo tych sterowników że sam nie wiem które wybrać. Dlatego proszę o pomoc. Mam dwie bramy więc decyduje się na sonoff SV gdyż oczywiste są koszta. Zamel byłby najlepszy ale strasznie dużo by mnie to kosztowało. Właśnie zamówiłem sonoffy. Zaraz jak przyjdą je przerobie. Mam taki zasilacz 5v 1A. Wystarczy do podłączenia obydwu urządzeń?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wydaje mi się, że powinien wystarczyć ale pamiętaj. że musisz tam przeciąć ścieżkę.
kolwiczkrzysztof
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 29, 2019 10:01 pm

Dwa rezystorki do wyrzucenia i należy połączyć te dziurki in ze sobą.
O tym mówisz?
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

W sonoff SV nie musisz przecinać ścieżek.
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

kolwiczkrzysztof pisze: sob sie 31, 2019 3:58 pm Mam taki zasilacz 5v 1A. Wystarczy do podłączenia obydwu urządzeń?
Teoretycznie powinno wystarczyć ale
Sugerowałbym dać taki jeden zasilacz na jednego sonoffa, gdyż w chwili uruchamiania może pobierać ok 600 mA i możesz mieć problemy.
Pozdrawiam
Wojtek
kolwiczkrzysztof
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 29, 2019 10:01 pm

A który konkretnie firmware mam wgrać?
kolwiczkrzysztof
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 29, 2019 10:01 pm

Ostatecznie 2A zasilacz podłączyłem bo miejsca w skrzynce coraz mniej.
Wszystko działa jak należy. Tanim kosztem dwie bramy sterowane z aplikacji. Jest pięknie. Dziękuję.
Polecam opcję sonoff sv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff SV”