Automatyka Beninca

royal90
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 14, 2020 4:51 pm

miroph pisze: śr lut 26, 2020 5:28 pm Z 14 na 17 - zaciski napędu
Myślę, że schemat zobrazuje Ci to lepiej.
A dlaczego łączyć 14 z 17? Nic to nie zepsuje w przypadku gdy 14 i 15 mam wyprowadzone do zasilania czujników?
Druga sprawa że już sam nie wiem jak to podłączyć. Nastraszyli mnie że przerobiony sonoff Basic może spalić automat, kupiłem sonoff sV, podłączyłem tak jak inaczej się nie dało to wystrzelił rurkowy bezpiecznik na BENINCE, wymieniłem podłączam zasilanie automatu to spaliło mi sonoffa.
I co teraz kurde wydam 150zl i znów mi spali ten moduł tak? A w gruncie rzeczy wszystko działało na sonofie za 12zl 🙄
I po co podpinać port 16 do IN w zamelu?
3 pytania
Załączniki
20200414_173417.jpg
20200414_173417.jpg (3.35 MiB) Przejrzano 1759 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

14 i 15 to zasilanie akcesoriów. Możesz do tego równolegle wpiąć SBW-02.
16 i 17 to wyjście SCA sygnalizujący otwarcie bramy. Jest to tak na prawdę wyjście przekaźnika zwierane lub rozwierane w zależności od tego czy brama jest zamknięta czy otwarta. Jeden z zacisków należy w przypadku podłączenia do SBW połączyć/zmostkować z zaciskiem nr 14.

Odpowiadając na pytanie czy nic nie zepsujesz... Nie zepsujesz jeśli podłączysz SBW dokładnie tak jak to zostało w tym wątku opisane.
Już były osoby na tym forum, które podzieliły się "radosną" informacją, że Basic puścił z dymem ich centralę ponieważ nastąpiło przebicie 230V na obwody 24v. Odnośnie Sonoff sv......Nie wiem jak go podłączyłeś ale najwyraźniej niepoprawnie.
royal90
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 14, 2020 4:51 pm

Aha, rozumiem, czyli porty 16 lub 17 po zmostkowaniu dadzą mi informację zwrotną że brama jest otwarta. Nie wiem czy mi to potrzebne bo albo zawsze mam zamkniętą albo jak wyjeżdżam to po 40s też się sama zamyka więc jaki jest jej stan całkowicie mnie nie interesuje. Czyli nie mostkowac.
Aby zasilić i w jeden kanał dać P.P. a drugi PED aby otwierało jedno skrzydło i tyle.

No a sonoff to co, jedynie mogłem odwrotną polaryzacją podłączyć bo nie ma napisane czy + jest na 14stce czy na 15stce i może dałem odwrotnie? Chociaż nie sądziłem że jest różnica skoro sonoffa mini w domu po odwrotnym podłączeniu po prostu się nie uruchamia a po prawidłowym od razu działa i nie spaliło go.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff SV”