ROW-04m - pierwszy kontakt

GOLDEN
Posty: 73
Rejestracja: sob lis 04, 2017 4:45 pm
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Witam.

Jako zwycięzca małego konkursu otrzymałem moduł ROW-04m i poniżej podziele się kilkoma uwagami.

Na wstępie zaznaczę, że moduł na szynę DIN to coś co mnie bardzo ucieszyło. Nie każdemu pasuje wersja dopuszkowa, bo nie da się jej prosto przymocować w obudowie innego typu.

Pierwsze wrażenie, dałem już w temacie konkursowym:
"Z pierwszych uwag zaraz po wyjęciu z pudełka.
O ile tak to będzie wyglądać. To po drugiej stronie warto może umieścić grafikę jakiej średnicy przewody dajemy maksymalnie pod zaciski. Ja wiem, że nie każdy tego potrzebuje, ale zawsze to lepiej wygląda, jaka średnica, ile obrobić."

Teraz po montażu i uruchomieniu kolejne uwagi i spostrzeżenia:
1. Konfiguracja i uruchomienie przebiegło bez najmniejszego problemu.
2. W produkcie finalny dokonałbym wewnętrznego połączenia L z L' i L''. A przynajmniej L' z L''.
Zmniejszyło by to ilość przewodów potrzebnych do podłączenia i przybliżyłoby jego podłączanie do ROW-02.

W moim przypadku, gdzie wykorzystuje CH1 (i za jakiś czas CH2) do załączania oświetlenia na zewnątrz, zrobiłem rodzicom kontrolkę przy przycisku kiedy oświetlenie jest załączone. Więc ja bym na przykładzie wolał zdublowany CH1 w postaci CH1' na zacisku.

Stabilność działania ocenię po czasie. Zakładam jednak, że nie będzie gorsza od ROW-02, czyli będzie super.


U mnie (w sumie to u rodziców) to wygląda tak, porządek z kabelkami zrobię jak dołożę kolejne 3 kanały.
Załączniki
20190629_152904_compress77.jpg
20190629_152904_compress77.jpg (540.89 KiB) Przejrzano 4540 razy
20190629_152914_compress2.jpg
20190629_152914_compress2.jpg (536.08 KiB) Przejrzano 4540 razy
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Udało mi się w końcu wszystko podłączyć i ROW-04m jest teraz mocno "katowany" :)
Póki co działa bez zarzutu wraz z asystentem głosowym Alexa.
Połączony jest na zewnątrz w altanie, obsługuje:
- oświetlenie
- neon
- dwa gniazdka

Podłączenie jak zawsze z Zamelem nie stanowi żadnego problemu - schemat nadrukowany na obudowie to zdecydowanie atut tych produktów.
Poniżej mini fotorelacja :)
Dziękuję za możliwość udziału w testach, które wręcz uwielbiam :mrgreen:
Załączniki
Cała rozdzielka
Cała rozdzielka
5.jpg (272.46 KiB) Przejrzano 4379 razy
Zamel ROW-04m - Gwiazda tego posta :)
Zamel ROW-04m - Gwiazda tego posta :)
4.jpg (289.05 KiB) Przejrzano 4379 razy
Neon :lol:
Neon :lol:
3.jpg (483.85 KiB) Przejrzano 4379 razy
Kinkiet oświetleniowy sterowany na pierwszym kanale, poniżej wyłącznik do kinkietu i neonu
Kinkiet oświetleniowy sterowany na pierwszym kanale, poniżej wyłącznik do kinkietu i neonu
2.jpg (351.14 KiB) Przejrzano 4379 razy
Mini rozdzielka z ROW-04m i Alexą :)
Mini rozdzielka z ROW-04m i Alexą :)
1.jpg (421.29 KiB) Przejrzano 4379 razy
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Demolkaa
Posty: 242
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:42 pm
Lokalizacja: Twardowice

Fistach
Posty: 24
Rejestracja: czw lis 21, 2019 11:56 am

Montaż bez problemu, działa ok nawet w szafce metalowej.
Na razie totalny amator, bez wykształcenia informatycznego... ale chętnie się czegoś nauczę.
Na stanie:
SRW-01 x17 ROW-04M x1 Sonoff Basic R3 x2 Sonoff mini 10A x2 Sonoff TH16 x4 Blitzwolf gniazdko x3
andrew01
Posty: 162
Rejestracja: pt maja 24, 2019 6:49 am

Panowie,

jak sądzicie, czy ROW-04m zmieści się do poniższej obudowy? Głównie chodzi o wystającą antenkę.

Obrazek

Zdjęcie zapożyczone z popularnego portalu aukcyjnego.

Pozdrawiam
Andrzej
Krzysztof-KP
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 1:18 pm

Czy ja dobrze rozumiem, że pod zaciski L' oraz L'' można podłączyć dwie różne fazy, różne nawet od fazy zasilającej moduł?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Tak dobrze rozumiesz.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
marek.zareba
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 04, 2020 8:41 pm

Do sterowania oświetleniem ogrodu założyłem 2 moduły ROW-04m. Instalacja super intuicyjna, bez żadnych problemów.
Problemy zaczęły się gdy podłączyłem pierwsze obwody oświetlenia i zacząłem korzystać z nowoczesności, jaką daje ROW-04m.
Otóż obydwa moduły bardzo często gubią sieć - sygnalizuje to migająca dioda na urządzeniu oraz komunikat w aplikacji, że urządzenia są wyłączone. Po wciśnięciu restartu działają poprawnie, ale średnio co 2 dni historia się powtarza (nie ma możliwości utraty WiFi - mam dodatkowy router i zasięg w całej chacie i otoczeniu, sprawdzałem).
Druga rzecz, to na obydwu urządzeniach samoczynnie włącza się stycznik na Ch3. Kilka razy stałem przy rozdzielni i gapiłem się na nie i bez żadnego majstrowania w aplikacji włączyły się same. Zastanawiające jest, że dzieje się tak tylko na Ch3 i to na obydwu urządzeniach.
Czy ktoś ma takie doświadczenia?
Czy może akurat miałem pecha i trafiły mi się urządzenia, które powinienem reklamować u producenta?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z utratą połączenia to zwykle problem konfiguracji sieci lub problem routera. Temat wałkowany wiele razy.
Co do CH3 to bardzo niepokojący objaw. Czy tworzyłeś jakieś harmonogramy/linki bezpośrednie ?

[EDIT]
Napisz jeszcze czy jeśli już CH3 się załączy to czy odłączenie zasilania na kilka sekund i ponowne jego załączenie
powoduje załączenie CH3 ?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Powiedz jeszcze jaką masz wersję firmware.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-04m”