ROW-04M + opcja szybszej reakcji na włącznik monostabilny

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

pzygmunt pisze: pt sty 01, 2021 6:03 pm Ten czas musiał być zwiększony szczególnie na CH3 z uwagi na ten wątek.

viewtopic.php?p=70634#p70634
Tam był włącznik bistabilny i losowe załączenia kanału 3 przy załączonym włączniku. Został wydłużony czas, prawdopodobnie aby odfiltrować chwilowe zaniki napięcia, które mogły być odczytywane przez ROW jako przełączenie włącznika, tak?
Tutaj jest włącznik monostabilny. Gdybym musiał przy takim urządzeniu trzymać przycisk 1 s, to chyba bym zwariował ;)
Wystarczająco irytuje mnie kilka sterowników rolet (innej firmy), które czasem nie reagują na krótki impuls.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ozzixdd
Posty: 44
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:56 pm

Czyli mam rozumieć że to się nie zmieni w kwestii urządzeń row-04m? Kurde :/ liczyłem na to że ładnie ułożę sobie sterowniki na szynie th a nie jakiś montaż pastylek trytka itp a finalnie wygląda to w ten sposób że muszę jak kretyn trzymać przez dłuższą chwilę przycisk od załączania światła - Strasznie irytujące nie tylko dla mnie ale dla większego grona mieszkańców domu. Szkoda że już mam aż tyle tych sterowników kupione i założone. Spodziewałem się lepszego czasu reakcji sprzętu...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Trudno określić na ten moment
pawel.polec
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 20, 2021 7:21 am

Hej, ja od 2 m-cy testuję row-04 i też mnie ten temat strasznie irytuje. Ale gdyby chodziło tylko o mnie to pal licho. Żona narzeka a dzieci kompletnie sobie nie radzą z takim opóźnieniem. Sytuację pogarsza fakt, że przytrzymanie za długo przycisku zaczyna być identyfikowane jako załączenie przełącznika bistabilnego i po puszczeniu stan ponownie się zmienia. To prowadzi do dość kuriozalnej sytuacji, gdzie trzeba przycisnąć przycisk na bardzo precyzyjny okres, bo albo nie zadziała, albo np. włączy i wyłączy od razu. Może alternatywą było by dodanie opcji ręcznej: używaj z włącznikiem monostabilnym w której ten czas był by minimalny? Z racji, że wspomniany topic dotyczył tylko przełącznika bistabilnego.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

"Sytuację pogarsza fakt, że przytrzymanie za długo przycisku zaczyna być identyfikowane jako załączenie przełącznika bistabilnego i po puszczeniu stan ponownie się zmienia." - wejście jest ustawione jako monostabilne ?

Migrujemy obecnie na SDK3x być może tam problem zmuszający do wydłużenia czasu nie będzie występował.
Przygotuję aktualizację do testów i ją udostępnię zainteresowanym.
pawel.polec
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 20, 2021 7:21 am

Trochę laickie pytanie, ale: jak to ustawić? Na cloudzie nie znalazłem takiej opcji.

Jak by co to mnie jak najbardziej licz do grona zainteresowanych :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przełącz moduł w tryb konfiguracji.
Połącz się z jego siecią wifi.
Otwórz stronę http://192.168.4.1
pawel.polec
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 20, 2021 7:21 am

Ok, faktycznie miałem na bistabilne. Rozwiązało to 2 problem, ale pierwszy pozostaje w sferze irytującej niespodzianki. Czekam na łatkę. Btw może warto pomyśleć o przeniesieniu konfiguracji rodzaju przełącznika do clouda?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Chcemy tą konfigurację przenieść do aplikacji... ale to jeszcze potrwa.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

OK. Udało się to przyśpieszyć.... Zainteresowanych zapraszam do testów v3.0.0 z możliwością zmiany czasu dla przycisku monostabilnego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-04m”