ROW-04M + opcja szybszej reakcji na włącznik monostabilny

pawel.polec
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 20, 2021 7:21 am

Przegapiłem jakoś info o testowym sofcie. Jak zaktualizować soft do wersji v3.0.0?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Do wersji 2.8 (3.0 to był zły pomysł na nową numerację).
Wyślij do mnie na priv-a adres email konta do którego podłączony jest ROW-04m.
pawel.polec
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 20, 2021 7:21 am

Poszło
jarcio
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:38 pm

Testujecie ROW-04 z firmware 2.8? Jaka jest Wasza opinia? Jak dla mnie działa szybko, bez tego irytującego opóźnienia na włączniku monostabilnym.
ozzixdd
Posty: 36
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:56 pm

Przepraszam bo zapomniałem napisać wyniki testowania software.
Produkt chodzi super. Działa bez najmniejszego problemu.
Reakcja row-04 na przycisk jest b.dobra za każdym razem. Jeszcze nie miałem żeby nie zareagował.
Działa jak row-02 na opcji bardzo szybciej reakcji.

Bardzo polecam.
Nie wiem czy sprawdzać, czy jest kolejna aktualizacja bo się boję że nie będzie już tak dobrze działać ^^
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie masz czego się obawiać ;)
Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

Witam

Cieszę się że ROW 04M otrzymał funkcję wyboru czułości.
W sumie mile się zaskoczyłem, bo wcześniej była zupełnie inna informacja

Natomiast to co zo zauważyłem u mnie po wgraniu najnowszego oprogramowania i co mnie zmartwiło to w przypadku wyboru maksymalnej i średniej czułości i wyborze przycisku bistabilnego moje dzieci są w stanie tak szybko przełączyć przełącznik (włącz/wyłącz), że pozostaje stan włączony pomimo że fizycznie przycisk jest już w stanie wyłączonym. Jeśli zrobią to wolniej to wszystko jest dobrze. . Wiem że tak nikt nie robi, ale....Omówiona sytuacja nie występuje w przypadku ROW 01,02
Proszę mnie poprawić jeśli u innych taki stan nie występuje. Sprawdziłem to dla dwóch moich ROW-04m i jest podobnie.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ta aktualizacja nie powinna mieć wpływu na bistabilny. Tak czy inaczej nie ma czegoś takiego jak „pozycja wyłączona” czy włączona w ROW, ponieważ możesz przełączać stan oświetlenia z aplikacji. Tak więc „on” będzie raz do góry, a raz w dół i odwrotnie.
Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

pzygmunt pisze: ndz cze 20, 2021 9:51 pm Ta aktualizacja nie powinna mieć wpływu na bistabilny. Tak czy inaczej nie ma czegoś takiego jak „pozycja wyłączona” czy włączona w ROW, ponieważ możesz przełączać stan oświetlenia z aplikacji. Tak więc „on” będzie raz do góry, a raz w dół i odwrotnie.
Tak rozumiem, Jednak może nie do końca wytłumaczyłem i chyba coś przekombinowałem.

1. Row 04m ma 4 wejścia
2. wejścia 1/3 ustawione jako monostabilne (włączniki dzwonkowe) które służą do włączania światła - i tu jest ok
3. wejścia 2/4 ustawione mam jako bistabilne, ale do nich mam podłączony przycisk dzwonkowy- celowo - tu pojawia się problem

Wejścia 2/4 służą mi do sterowania centralnego. Nie steruję nimi z aplikacji, a tylko i wyłącznie z przycisku fizycznego.
Idea była tak, żeby po naciśnięciu przycisku 'dzwonkowego' ustawić sekwencję włączony-wyłączony.(1-0).
Wykorzystuję to dalej w HA, ale to nie istotne. Generalni, gdy nie dotykam aplikacji ZAWSZE naciśnięcie przycisku dzwonkowego powinno wykonać powtarzalną sekwencję kończącą się na wyłączeniu.(albo włączeniu jakbym grzebał w aplikacji) Ale tak nie jest. Gdy wolno nacisnę przycisk jest ok. Natomiast przy szybkim kliknięciu pozostaje stan włączony. Tak jakby nastąpił przeskok sekwencji.

Wiem że mogę zrobić prawidłowo czyli ustawić wejścia 2/4 jako monostabilne i je zerować (w HA)po kliknięciu. Ale chciałem uprościć sprawę.
Zresztą może tak to było zawsze a ja dopiero teraz to zauważyłem.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1772
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Twoje ustawienia wejść jako bistabilne, a sterując nimi klawiszami monostabilnymi wychodzisz poza prawidłowe funkcjonowanie urządzenia.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-04m”