ZAMEL ROW-04m - Problem

superM
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 08, 2020 9:34 am

No ten Service Set Identifier jest nie odnaleziony. LAST STATE: SSID Not found, poniżej Firmware: 2.7.12 plus tam jakieś adresy GUID i MAC.

Oczywiście wchodziłem do tej konfiguracji ręcznej wielokrotnie, nawet mam kafelek dodany w smartfonie by ciągle tego adresu nie wpisywać ;-). Czyli po kolei jak instrukcja - łączyłem się z siecią WiFi Zamel_xxxx, widzę swój ruter, wpisałem oczywiście hasło do niego, no i niżej w Supla Setings wpisany jest serwer svr46.supla.org, jest mój adres email i tyle. Mogę sobie tu przełączniki widzę dodatkowo jako bistabilne czy stabilne przestawiać, daję na wszystko save, jest żółty komunikat data saved i dalej nic z tego. Urządzenie wciąż miga szybko jak w konfiguracji, wciskam przycisk raz by zakończyć i rozumiem dioda się powinna zaświecić na stałe, ale przechodzi w tryb wolnego migania. Rozumiem z jakiegoś powodu urządzenie nie łączy się z tym serwerem Supla. Ale dlaczego? Coś tu jest źle/nie tak poustawiane? Coś muszę w moim ruterze pozmieniać?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

"SSID Not found" oznacza, że urządzenie nie znalazło wskazanej sieci WiFi.
Sprawdź duże i małe litery. Sprawdź czy gdzieś na końcu lub na początku nie wstawiła się jakaś spacja.

Najlepiej wrzuć screnshot z ustawień sieci WiFi z 192.168.4.1. Wrzuć też screenshot z komputera/smartfon-a z widokiem połączenia WiFi tak aby była widoczna nazwa sieci.
superM
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 08, 2020 9:34 am

Sieć właściwa, komórka i inne urządzenia w domu mi normalnie się z nią łączą hasłem które też jest i w Supli zapisane żadnych spacji itp. Ale już chyba wiem, mam dwie sieci WiFi, nie łączy się po tej opisanej 5 jak mam komórki podpięte, pewnie to opis od 5GHz ;-). Wrzuciłem tą bez "5" i teraz jest oki. Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-04m”