Przekaźnik Zamel ROW-04M zmiana działania przakaznika na monostabilny

stawczyk
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 23, 2020 7:28 am

Witam Wszystkich,
Mam przekaźnik Zamel ROW-04M. Po połączeniu się prze WIFI nie ma możliwości zmiany sposobu sterowania stykami. Są zawsze bistabilne, nie ma możliwości żeby działały monostabilnie, tak długo jak trzyma się przycisk lub przez zdefiniowany czas podobnie jak w module do bramy/furtki. Czy jest możliwość zmiany software'u żeby dla tego modułu ( który jest jedynym w obudowie pod szynę DIN i z wyjściami ) można było zmieniać typ styku na podtrzymywany czasowo / monostabilny? Dodatkowo w aplikacji wizualizacja sterowania też musiałaby być zaadoptowana do sterowania z jednej strony jak dla bramy - naciśnij, a nie zał / wył jak jest teraz. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Dominik
stawczyk
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 23, 2020 7:28 am

Dodam że aplikacja dla IOS.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przełącz moduł w tryb konfiguracji przytrzymując CONFIG przez min 5sek.
Połącz się z siecią wifi emitowaną przez moduł.
Otwórz stronę http://192.168.4.1
Tam możesz zmienić wejście na BISTABILNE/MONOSTABILNE.

Jak z poziomu Safari będzie problem ze zmianą to użyj innej przeglądarki.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: pt paź 23, 2020 3:35 pm Przełącz moduł w tryb konfiguracji przytrzymując CONFIG przez min 5sek.
Połącz się z siecią wifi emitowaną przez moduł.
Otwórz stronę http://192.168.4.1
Tam możesz zmienić wejście na BISTABILNE/MONOSTABILNE.

Jak z poziomu Safari będzie problem ze zmianą to użyj innej przeglądarki.
Koledze chodziło o wyjście, z tego co zrozumiałem.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Goral64 pisze: pt paź 23, 2020 6:44 pm Koledze chodziło o wyjście, z tego co zrozumiałem.
Też tak zrozumiałem, ale jeśli ustawi wejście jako bistabilne ale łącznik będzie mieć monostabilny to nie uzyska na wyjściu tego co chce? Według mnie tak ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

lesny8 pisze: pt paź 23, 2020 7:22 pm Też tak zrozumiałem, ale jeśli ustawi wejście jako bistabilne ale łącznik będzie mieć monostabilny to nie uzyska na wyjściu tego co chce? Według mnie tak ;)
Jutro sprawdzę :) Ale to tylko część oczekiwań kolegi. ROW-04m zgłasza kanały jako wł. oświetlenia lub wł. zasilania i nie ustawisz mu czasu podtrzymania ani funkcji włącz/wyłącz jak w bramie otwórz/zamknij.
Ostatnio zmieniony pt paź 23, 2020 10:17 pm przez Goral64, łącznie zmieniany 1 raz.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
stawczyk
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 23, 2020 7:28 am

Tak, chodzi mi o wyjście. Plus interface żeby był jak dla bramy a nie jak dla żarówki którą można włączyć i wyłączyć. Z tego co mi powiedział expert z zamela w taki sposób działa moduł sbw-02 który jest pod bramę i furtkę. Ja potrzebuję podpiąć mój moduł. pod logo siemensa i potrzebuję wyjścia mono i plus sterowanie z apki jak dla
bramy a to jedyny moduł w
fajnej obudowie na szynę DIN.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Monostabilność x4 da Ci chyba (nie mam, więc nie potwierdzę) sterownik rolet SRW-02m, który ma obudowę identyczną jak ROW-04m, ale w dalszym ciągu będziesz miał dyskomfort z obsługą tego w aplikacji cloud i mobilnej.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
stawczyk
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 23, 2020 7:28 am

SBW-02 ma tą funkcjonalność co potrzebujeę tylko jest z 2 wyjściami - ja potrzebuje 4 i jest w obudowie pod puszkę. Wiec przy 4 koszt x2. Ten co piszesz jest pod rolety i sterowanie jest 2 stronne otwórz zamknij
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

A na jaki czas chcesz mieć aktywowane wyjście?
Wiesz, że kanał z funkcją furtki to maksymalnie 10s, a z funkcją bramy to maksymalnie 2s?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-04m”