Pytanie o możliwość podłączenia row-04m

Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1782
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Tu się zgadzam z Tobą przewody UTP/FTP są przewodami niskonapięciowymi.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Tu jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa innych użytkowników / elektryka / itp. Jeśli np. przyjdzie Ci elektryk coś zrobić w instalacji, to nigdy w życiu nie będzie spodziewał się napięcia 230V na skrętce komputerowej. Jeśli takiej osobie się coś stanie, to możesz ponosić odpowiedzialność za takie zdarzenie.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Major88
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 03, 2021 4:17 pm

miroph pisze: wt paź 05, 2021 12:39 pm Wykonując instalację można podzielić obwody sterownicze oraz wykonawcze na dwa różne. Wtedy obwód sterowniczy zabezpieczasz wyłącznikiem nadprądowym o bardzo małej wartości. Stosujesz jedno zabezpieczenie na kilka urządzeń. Obwody wykonawcze (wysokoproądowe) zabezpieczasz odrębnym bezpiecznikiem stosując odpowiednio "grube" przewody.
Mógłbym poprosić o podpowiedź jak podzielić tą instalacje na oddzielne obwody sterownicze i wykonawcze, przy użyciu tego sterownika zamela? Przychodzi do niego napięcie jednym przewodem (przed nim mogę dać zabezpieczenie nadprądowe, ale wtedy będzie na oba obwody naraz).
Pozdrawiam serdecznie.
Bartek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Najprościej jest dać wszędzie przewody 1,5 mm2 i zabezpiecznia na 10 A.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Major88
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 03, 2021 4:17 pm

Oryginalny przewód z silnika rolety ma średnicę 0.75mm. Postanowiłem dojechać do niego kablem zasilającym o przekroju 1mm, a do włączników 0.75. Kupiłem już kable. W jaki sposób zabezpieczyć to zgodnie ze sztuką? Dziękuję wszystkim za pomoc. Jesteście Wielcy. :-)
Pozdrawiam serdecznie.
Bartek
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1782
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Major88 pisze: wt paź 05, 2021 7:16 pm
miroph pisze: wt paź 05, 2021 12:39 pm Wykonując instalację można podzielić obwody sterownicze oraz wykonawcze na dwa różne. Wtedy obwód sterowniczy zabezpieczasz wyłącznikiem nadprądowym o bardzo małej wartości. Stosujesz jedno zabezpieczenie na kilka urządzeń. Obwody wykonawcze (wysokoproądowe) zabezpieczasz odrębnym bezpiecznikiem stosując odpowiednio "grube" przewody.
Mógłbym poprosić o podpowiedź jak podzielić tą instalacje na oddzielne obwody sterownicze i wykonawcze, przy użyciu tego sterownika zamela? Przychodzi do niego napięcie jednym przewodem (przed nim mogę dać zabezpieczenie nadprądowe, ale wtedy będzie na oba obwody naraz).
Załączniki
image22850.png
image22850.png (936.08 KiB) Przejrzano 900 razy
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1782
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Major88 pisze: wt paź 05, 2021 7:56 pm Oryginalny przewód z silnika rolety ma średnicę 0.75mm. Postanowiłem dojechać do niego kablem zasilającym o przekroju 1mm, a do włączników 0.75. Kupiłem już kable. W jaki sposób zabezpieczyć to zgodnie ze sztuką? Dziękuję wszystkim za pomoc. Jesteście Wielcy. :-)
Załączniki
1.png
1.png (1.12 MiB) Przejrzano 897 razy
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Major88
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 03, 2021 4:17 pm

Ogromnie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
Bartek
klimek12vd
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 12, 2022 4:04 pm

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Proszę o pomoc bardziej rozeznanych w temacie. Mianowicie, w garażu chcę zrealizować sterowanie oświetleniem z założeniami:

- Sterownik ROW-04m powiązany z SBW-02
- garaż z dwiema bramami
- Zapalanie oświetlenia w na każdym ze stanowisk w momencie otworzenia bramy wijazdowej
- Zapalanie oświetlenia z przycisku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz
- Zapalanie oświetlenia z aplikacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz
- Zapalanie oświetlenia z czujnika ruchu na zewnątrz

Kanały :
CH1- oświetlenie na stanowisku nr 1
CH2- oświetlenie na stanowisku nr 2
CH3- oświetlenie przed stanowiskiem nr 3
CH4- oświetlenie przed stanowiskiem nr 4

W załączniku przesyłam schemat jak bym widział rozwiązanie tego założenia.

Proszę o sprawdzenie czy takie rozwiązanie ma prawo sprawdzić i poprawnie funkcjonować.
Załączniki
Sterowanie oświetleniem.pdf
(917.47 KiB) Pobrany 33 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-04m”