SRW-02M jaki przewód?

lotnik
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 01, 2021 10:18 pm

Hej (nie bijcie za pytanie). Tworzę instalacje w domu pod Wasz system oparty głównie na SUPLA SRW-02M który ma obsłużyć 16 rolet.
Pojawiła się mega wątpliwości dotyczącą stosowanych przewodów.

Z rolety 230V wychodzą 4 przewody (4x1) które docelowo biegną do skrzynki z SUPLĄ (u mnie obok elektrycznej).

Do tej skrzynki biegnie też przewód z klawiszy ściennych. Zostosowałem przewód UTP (skrętka klasy 5e), kierując się tym, że przecież ma on tylko przesłać impuls opuść /podnieś roletę.

Teraz mam wątpliwości (a sieć już jest położona) czy ten przewód jest odpowiedni (bezpieczny i zapewniający sprawność systemu).

Jeśli nie to jaki powinien być?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

SRW-02m do przycisków używa przewodu fazowego L (230 V AC). Należy więc używać przewodów przeznaczonych do takiego napięcia, oraz odpowiednio dobranego zabezpieczenia nadprądowego w rozdzielni.
Także odnośnie przewodu poproś o deklarację producenta, czy można tam dać 230 V, lub wymień na takie, które dopuszczają takie napięcie.
Do średnicy przewodu należy dobrać zabezpieczenie nadprądowe, aby w przypadku zwarcia zadziałało zabezpiecznie, a nie spaliły się przewody.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
lotnik
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 01, 2021 10:18 pm

Rozumiem, że przekrój będzie obojętny tj. 3x0.75 będzie wystarczający, a 3x1.5 również będzie dobry.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tak. Tylko dwie rzeczy są istotne: przewód musi być przeznaczony do 230 V oraz musisz dać odpowiednie zabezpieczenie nadprądowe
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-02m”