Intergracja z Google Home

wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Witam wszystkich zainteresowanych integracją z Google Home. Już od jakiegoś czasu widzę posty/komentarze z których wynika że SUPLA natywnie będzie zintegrowana z Google Home. Byłoby super ! Na dodatek tego że język polski w tym roku będzie dostępny w google home to ten temat wydaje się być bardzo ciekawy dla użytkowników mniej wymagających którzy w prosty sposób sami tworzyli by sobie "inteligentne" domy - Sam czekam na tą integrację już teraz (korzystam z języka ang.) , gdzie google home integruje mi w bardzo prosty sposób moje urządzenia : urządzenia Sonoff, broadlink (pilot uniwersalny kodów IR i RF433) i teraz chciałbym aby moje sterowniki do rolet SRW-01 tez rozmawiały w prosty sposób ze mną poprzez google home (bo na razie pośrednio robię to poprzez IFTTT wykorzystując serwisy google assistant i webhook które wywołuje SUPLA scripts)

Na start tej dyskusji , proszę programistów aby pokrótce (jeśli się da) wyjaśnili jak ta integracja będzie wyglądać :

- czy będziemy widzieli kanały w google home ? które będziemy mogli "uruchamiać" komendą turn on/off np jeśli powiem : "Open the blind in the bedroom" to uruchomię kanał ROLETA_W_SYPAILNI przez wywołanie "turn on roleta_w sypialni" i wtedy roleta otwiera się , i dodatkowow zgasić lampkę "turn off Lampka_w_sypialni" …….

- czy tez grupy kanałów ??? tak samo jak kanały ?

- czy harmonogramy jednorazowe (sceny ?) też będą dostępne ? żeby można było otwierać roletę w 70% ? wtedy to rozwiąże mój problem z otwieraniem częściowo rolet ( których na ten moment nie mogę tak otworzyć). Np "turn on OTW_ROLETE_W_SYPIALNI_70%" uruchamiałoby harmonogram w ktorym zapisany byłby % otwarcia rolety

-...........................

i wydaje mi sie że gdy będzie ta inergracja z google home , i dodatkowo Google wprowadzi obsługe języka polskiego, to SUPLA scripts będzie rzadko wykorzystywane .


Programistów SUPLA i zainteresowanych integracją z google home, proszę o komentarze i uwagi

dzięki !
pozdr
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Integracja z google home pojawi się najprawdopodobniej w kolejnej wersji, która planowana jest na okolice października.
To na chwilę obecną wszystko co mogę powiedzieć.
ebol1986
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 07, 2018 11:46 pm

Witam czy ktoś już integrował z google home. Połączyłem google home z supla pojawiaja się wszystkie włączniki lecz problem jest z roletami A dokładnie srw-01. Google home ich nie widzi, czy w jakiś sposób trzeba je udostępnić?
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Google widzi tylko włączniki i żarówki :(
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

I trezba zaznaczyć, że jest to ograniczenie Google.
Ogrodnik90
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 23, 2020 10:15 am

Ma już ktoś zrobione rolety z google home czy nadal nie?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Rolety z GH od dawna działają o ile używasz j. angielskiego.
Alpines
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 09, 2020 8:03 am

A zapytam - czy na bramy garażowe juz nastał "ten dzień?"
Exxxx
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 14, 2018 9:25 am

Alpines pisze: czw lip 23, 2020 11:54 am A zapytam - czy na bramy garażowe juz nastał "ten dzień?"
Grabisz sobie :lol:
patryk051185
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 19, 2019 6:45 am
Lokalizacja: Jaworzno

pzygmunt pisze: czw lip 23, 2020 11:00 am Rolety z GH od dawna działają o ile używasz j. angielskiego.
A możesz podać przykładowy zwrot w j.angielskim? Czy da się poszczególne rolety otwierać/zamykać czy działa tak jak w j.polskim, że jednocześnie zamyka lub otwiera wszystkie rolety.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Google Home”