Google Home

grzegorz73
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 16, 2019 7:19 pm

Dziękuje za link

Rolety są już widoczne w google home ale szukam jeszcze informacji jak wydawać polecenia.
Po polsku czy angielsku i jakie to polecenia otwórz czy odsłoń oraz czy trzeba podawać nazwy urządzeń i pomieszczeń.
Może zna ktoś jakieś przykłady.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

https://www.the-ambient.com/guides/best ... mmands-382

Tego w sieci dużo znajdziesz. Komendy dot. Smart Home ustala Google. Nie mamy na nie wpływu.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja czasem korzystam z: ok googłe...

... otwórz rolety w salonie
... zamknij "roleta kuchnia lewa"
... zamknij rolety
... otwórz/zamknij "roleta pokój gościnny" na 40%
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
grzegorz73
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 16, 2019 7:19 pm

Wszystko działa nawet po polsku.
Muszę jeszcze spróbować z procentami.

Ok dzięki za pomoc
ziutek-plonsk
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 24, 2021 8:25 am

Witam wszystkich.
Jestem nowym użytkownikiem forum oraz modułu supla SBW-02. Niestety mam ten sam problem opisany viewtopic.php?t=4539 tym wątku. Dodaje urządzenie SUPLA.ORG do asystenta google z powodzeniem ale nie widać tego urządzenia. W google home widać powiązane urządzenie ale nie ma możliwości sterowania nim. Docelowo chce skonfigurować obsługę bramy głosowo.
Bardzo proszę szanownych forumowiczów o podpowiedzi bądź sugestie co robię źle bądź jakąś instrukcję jak poprawnie dodać to urządzenie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

ziutek-plonsk pisze: śr lis 24, 2021 8:46 am Witam wszystkich.
Jestem nowym użytkownikiem forum oraz modułu supla SBW-02. Niestety mam ten sam problem opisany viewtopic.php?t=4539 tym wątku. Dodaje urządzenie SUPLA.ORG do asystenta google z powodzeniem ale nie widać tego urządzenia. W google home widać powiązane urządzenie ale nie ma możliwości sterowania nim. Docelowo chce skonfigurować obsługę bramy głosowo.
Bardzo proszę szanownych forumowiczów o podpowiedzi bądź sugestie co robię źle bądź jakąś instrukcję jak poprawnie dodać to urządzenie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Krzysiek
Google Home nie udostępnia "przycisków" do sterowania bramami. Jest dostępne jedynie sterowanie głosowe.
Aby sterowanie głosowe działało, musisz mieć poprawnie podłączony i skonfigurowany czujnik otwarcia bramy (ikonka bramy w aplikacji Supla na telefonie powinna się zmieniać zgodnie z faktycznym stanem bramy).
Mając to możesz powiedzieć: ok google, otwórz bramę
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 633
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

od dwóch dni mam podłączoną suplę pod google i o ile mogłem sterować oświetleniem to brama wjazdowa choć widoczna nie chciała zadziałać .Problemem była wypowiadana komenda , jak mówiłem uruchom... , włącz.... to nie działało dopiero jak powiedziałem otwórz bramę to zadziałało :) i tak samo jest z zamknięciem . O ile mogę sterować głosowo supla TV i klimatyzatorami to kawy skubane nie chce zrobić :) . Czas chyba wymienić expres na bardziej inteligentny :) .
petione
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 21, 2018 4:26 pm

Czy działa wam komenda "przeczytaj na głos" w GH wykorzystana w rutynach. Pytam bo od jakiegoś czasu asystent w żadnej rutynie gdzie dodałem odczyt głosowy (np potwierdzenie wykonanej rutyny) totalnie milczy jak by pomijał ta komendę. Inne komendy wewnątrz tej rutyny oczywiście działają poprawnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Google Home”