SBW-02 uwagi przedpremierowe

Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

śr lut 05, 2020 10:19 am

Obecnie tylko jakimś własnym skryptem. W przyszłości jak wprowadzimy powiadomienia to będzie do zaznaczenia "Ostrzegaj o otwarciu bramy".
Awatar użytkownika
MadOnion78

śr lut 05, 2020 11:28 am

juras pisze:
śr lut 05, 2020 10:17 am
Moze lamerskie pytanko, ale ...
Czy jest mozliwe sprawdzanie co jakis czas (do ustawienia) statusu bramy i informowanie e-mail, w aplikacji itp. ze np. brama jest otwarta ?
Chodzi mi o wykorzystanie tylko tego modulu automatycznie, zeby nie sprawdzac "manualnie" caly czas statusu wspomnianej bramy
Mnie Alexa informuje o otwarciu bramy. Brak informacji = brama zamknięta.
3x SRW-01, 3x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x MEW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
lesny8

śr lut 05, 2020 12:12 pm

A mnie o otwartej bramie powiadamia SuplaScripts + Automate
juras

śr lut 12, 2020 2:52 pm

Mam lamerskie pytanie.
Czy ten modul ma jakas pamiec wewnetrzna dla podstawowych wywolan (polecen) czy wszystko wykonuje z sieci (polecenia)?
Jesli nie ma internetu w domu i telefon sie wylaczy to nie wykona swoich zadan jesli np. jakis harmonogram bedzie ustawiony etc.?
Czy tylko wlasna instancja daje wieksza pewnosc dzialania (jakies tam zabezpieczenie) w lokalnej sieci?
To pewnie dotyczy tez innych modulow z ESP 8266 lub innymi "gratami"

W tym module to moze byc np. zamykanie bramy po jakims tam czasie od otwarcia
Awatar użytkownika
klew

śr lut 12, 2020 3:31 pm

juras pisze:
śr lut 12, 2020 2:52 pm
Mam lamerskie pytanie.
Czy ten modul ma jakas pamiec wewnetrzna dla podstawowych wywolan (polecen) czy wszystko wykonuje z sieci (polecenia)?
Jesli nie ma internetu w domu i telefon sie wylaczy to nie wykona swoich zadan jesli np. jakis harmonogram bedzie ustawiony etc.?
Czy tylko wlasna instancja daje wieksza pewnosc dzialania (jakies tam zabezpieczenie) w lokalnej sieci?
To pewnie dotyczy tez innych modulow z ESP 8266 lub innymi "gratami"

W tym module to moze byc np. zamykanie bramy po jakims tam czasie od otwarcia
Urządzenie wykonawcze musi być podłączone do serwera Supli (lokalnego/prywatnego lub publicznego) oraz telefon musi się podłączyć do tego samego serwera, aby dało się sterować.
Wszystkie harmonogramy i sceny to na chwilę obecną funkcjonalność serwera, a nie urządzeń wykonawczych, więc harmonogram się nie wykona bez połączenia z urządzeniem. Telefon nie uczestniczy w wykonywaniu harmonogramów.

Natomiast niektóre lokalne funkcje na niektórych urządzeniach działają bez sieci, np. jak masz przycisk podpięty, który włącza światło, to większość softów pozwala na sterowanie przyciskiem bez sieci - ale to uwaga ogólna - nie o SBW.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

śr lut 12, 2020 3:37 pm

Uzupełniając to co napisał kolega @klew. Możesz uruchomić swój własny serwer w domu i problem braku internetu znika.
juras

śr lut 12, 2020 5:08 pm

Dziękuję za potwierdzenie moich przypuszczeń
Niby takie to oczywiste było dla mnie a zawahałem się bo nie znalazłem o tym informacji w opisach modułów
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”