Jak podłączyć do CAME BX

Raddii
Posty: 137
Rejestracja: pt sty 17, 2020 12:17 pm

Witam,
Dzisiaj dotarł do mnie sterownik bramowy SBW-02, który będę podłączać do automatu CAME BX do bramy przesuwnej. Brama niedługo będzie założona i chcę ją zaprogramować na dwie funkcje. Pierwsza funkcja to otwarcie "furtki" czyli otwarcie się bramy na 1,5 m, a druga funkcja to otwarcie bramy czyli otworzenie się całej bramy. Dlatego zamówiłem SBW-02 żeby mieć dwie opcje w supli. Proszę o pomoc jak mam to podłączyć. Wysyłam instrukcję http://static.came.com/doc/FA00945M04.pdf.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Dość skomplikowana ta instalacja.

Czyli tak:
Brama złącza 7 i 2 do 11 i 14
Brama w funkcji furtka 3P i 2 do 21 i 24

Napęd trzeba odpowiednio ustawić a interesują nas te opcje

F7 wybrać polecenie 0= rewersyjne (zwrotne, otwórz-zamknij) / 1= sekwencyjne (otwórz-stop-zamknij) / 2= OTWÓRZ /
3= ZAMKNIJ dla przycisku podłączonego do wej. 7-2.

F8 wybrać polecenie 1= częściowe otworzenie (FURTKA) / 2= OTWÓRZ dla przycisku podłączonego do wej. 3P-2.

Zasilanie to by trzeba było multimetr odpalić :)
Póki co nic nie podłączaj.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

A1 - 10
A2 - 11
11 - 2
14 - 7
21- 2
24.- 3P

IN1 lub IN2 pod FC w zależności czy otwartość bramy chcesz mieć sygnalizowane ikoną furtki czy bramy.

Na cloud.supla.org musisz ustawić kanał 1 jako otwieranie bramy, a kanał 2 jako otwieranie furtki

[EDIT]
Ważne... uaktualnij moduł do najnowszej wersji. Na rynek trafiły egzemplarze, w których jest oprogramowanie z błędem przez, który sygnalizacja otwarcia może być nieprawidłowa.
Raddii
Posty: 137
Rejestracja: pt sty 17, 2020 12:17 pm

Dzięki za wsparcie jak podłączyć. Napewno jak będę to robić to się odezwę.
Pzygmunt jak wykonać taka aktualizację?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak już będziesz miał moduł podłączony co clouda tj będzie widoczny w aplikacji to:

1. Przełącz go w tryb konfiguracji przytrzymując przycisk CONFIG przez min 5sek., aż dioda zacznie szybko migać
2. Połącz się z siecią WiFi rozpoczynającej się od nazwy "ZAMEL-SBW..."
3. Otwórz stronę http://192.168.4.1
4. Zmień "Firmware update" na YES i naciśnij "SAVE".
5. Uruchom ponownie moduł poprzez krótkie naciśnięcie przycisku CONFIG

Jak wszystko pójdzie OK to na cloud.supla.org przy tym module powinieneś zobaczyć wersję oprogramowania 2.7.13
Raddii
Posty: 137
Rejestracja: pt sty 17, 2020 12:17 pm

Właśnie udało mi się podłączyć SBW-02 i niestety napotkałem takie problemy:
- w przekaźniku furtka jest funkcja czas załączania przekaźnika, który u mnie powoduje ponowne zamknięcie bramy przesuwnej. Max jest 10 s. Ja bym potrzebował żeby była opcja "brak",
- przy bramie nie zmienia mi się ikona jak np. otwieram bramę,
- problem jest taki że są dwa czujniki: zamknięcia i otwarcia bramy a nie ma czujnika częściowego otwarcia bramy w funkcji furtka, przez to też jest problem, żeby ogarnąć zmianę ikony furtki.

Wytłumaczę od podstaw na czym mi zależy:
Mam bramę przesuwną z napędem came bx (wcześniej podałem link do instrukcji) z czujnikiem otwarcia i zamknięcia.
Teraz tak chciałbym aby - przy zamkniętej bramie oczywiście ikona bramy i furtki była zamknięta, przy otwartej bramie ikona bramy i furtki otwarta, a przy otwartej furtce ikona bramy zamknięta a ikona furtki otwarta.
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Po pierwsze sprawdź jaką masz wersję oprogramowania w swoim sbw - musisz mieć 2.7.13.
Druga sprawa Ty masz osobno bramę i frutkę czy bramę z funkcją furtki?
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Raddii
Posty: 137
Rejestracja: pt sty 17, 2020 12:17 pm

Oprogramowanie mam 2.7.13. To jest brama przesuwna która ma opcje furtki.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Musisz zamontować dwa czujniki.
Możesz osiągnąć następujący efekt.
Otwarcie furtki - ikona bramy zamknięta, ikona furtki otwarta
Otwarcie bramy - ikona bramy i furtki otwarte.

Musisz zamontować czujniki w odpowiednich miejscach.
Do funkcji furtki musisz ustawić najkrótszy możliwy czas impulsu.
Raddii
Posty: 137
Rejestracja: pt sty 17, 2020 12:17 pm

A co się stanie jak IN1 i IN2 podłącze pod FC? A nie da się tego zrobić tak że brama korzysta z czujników otwarcia i zamknięcia A furtka korzysta tylko z czujnika zamknięcia i tylko gdy jest czujnik zamknięty to jest ikoną zamknięcia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”