SBW-02

Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Goral64 pisze: śr lip 01, 2020 11:46 am @elhenio a zasięg pilota radiowego Ci nie zmalał?
O tym zapomniałem napisać... ja używam tylko appkę.
Problemem jest sytuacja z żoną, która woli pilot i trzeba podjechać pod sama bramę aby załapał.
Mam napęd Nice, lampa zewnętrzna ma antenę, całość oddalona o 2 metry od napędu i po założeniu SBW zasięg spadł o 75%.
Tak jak pisałem wcześniej, przy SV tego nie było.
Choć inna sytuacja jest z drugim napędem też Nice, tu mam wrażenie, że jest w miarę ok.. Żona skarżyła się tylko na bramę wjazdową.
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

pzygmunt pisze: śr lip 01, 2020 10:58 am Wszystko wraca do normy po restarcie SBW ? w sensie inne problem też ustają ?
Trzeba będzie ten sprzęt wymienić w takim razie.
Tak, odpinam zasilanie. Dzisiaj na szybko uruchomiłem tryb konfiguracji i po załączeniu załapał.
Przy okazji tematu to zauważyłem jakiś czas temu taką sytuacje, że w appce dla SWB pokazywały się czerwony diody jako bez komunikacji i po chwili wskakiwało na zielono. Kila razy to widziałem.
Mam dwa SBW i tylko z jednym, przy bramie się to dzieje. Pewnie trzeba wymienić.

A odwracając sytuację, napęd bramy może zakłócać SBW?
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Może masz na granicy zasięgu WIFi.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sonoff mu tam działał
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

15m w linii prostej, zasięg na max.
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

elhenio pisze: śr lip 01, 2020 12:04 pm O tym zapomniałem napisać... ja używam tylko appkę.
Problemem jest sytuacja z żoną, która woli pilot i trzeba podjechać pod sama bramę aby załapał.
Mam napęd Nice, lampa zewnętrzna ma antenę, całość oddalona o 2 metry od napędu i po założeniu SBW zasięg spadł o 75%.
Tak jak pisałem wcześniej, przy SV tego nie było.
Choć inna sytuacja jest z drugim napędem też Nice, tu mam wrażenie, że jest w miarę ok.. Żona skarżyła się tylko na bramę wjazdową.
Założyłem 2 SBW-02, jeden na bramę garażową, drugi na bramę wjazdową, w bezpośrednim pobliżu ich automatyki. Niestety, w bramie wjazdowej zasięg pilota spadł do maks. 3 m od sterownika. Napisałem tu na forum, że jest taki problem i padła propozycja wymiany na inny egzemplarz. Po wymianie egzemplarza wszystko śmiga aż miło. Zasięg pilota wrócił na 15 m.
Podejrzewam, że Twój egzemplarz też jest do wymiany.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Dzięki Ci bardzo za cenne info, w takim razie tak zrobię.
Sprzęt jak dla mnie jest ok, cenę przeżyłem... Do tej pory byłem bardzo zadowolony, więc po wymianie taki stan powinien dalej się utrzymywać :)
PS Jedyne co fajniejsze było w SV to, że miałem pomiar temperatury i wilgotności. W obu napędach (u mnie) jest sporo miejsca więc SBW mógł by być trochę większy i mieć dodatki... taka drobna sugestia!

PSS Pytanie do Zamel. Jak kopiłem dwa jednocześnie to wymienić oba?
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Niekoniecznie trzeba oba wymienić. Z tego co pamiętam to partia początkowa miała ten problem. Podłącz a jak co to pisz. Ogarniemy temat.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

ok, pytam na zasadzie własnie partii, w drugim niczego niepokojącego nie zauważyłem.
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Gdyby był jakiś problem jestem dostępny i pod telefonem i na forum.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”