SBW-02 a sterowanie radiowe

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Mam pytanie, korzystam z dwóch SBW-02 do sterowania bramy i garażu. Oba są zamontowane w bezpośrednim pobliżu płyty sterującej. Niestety, w przypadku bramy wjazdowej zauważyłem po zainstalowaniu SBW, że zasięg pilota zmalał co najmniej o połowę. Czy jest to możliwe, że winne jest SBW czy szukać gdzie indziej przyczyny?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1796
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Daj namiary na PW w poniedziałek się z Tobą skontaktuję
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Ja również zaobserwowałem osłabienie sygnału z pilota radiowego po zamontowaniu sbw-02. Problem rozwiązał się gdy zamontowałem zewnętrzna antenę w napędzie bramy która zastąpiła kawałek drutu miedzianego który zamontowała firma od bramy. Teraz jest jeszcze lepiej niż przed montażem anteny zewnętrznej i srw-02 😁
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Ja też mam kawałek drutu miedzianego jako antena. I do momentu umiejscowienia koło niej SBW spisywała się dobrze.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
juras
Posty: 102
Rejestracja: pn lut 03, 2020 5:39 am

To chyba cos w tym jest bo ja tez wspominalem gdzies wczesniej o tym.
zmniejszyl sie zasieg pilota w bramach. teraz wjazdowa nie lapie juz tam gdzie wczesniej ale musze podjechac nieomalze pod sama brame zeby zalapal pilot a garazowa czasem nie lapie za pierwszym razem tylko po kilku kliknieciach - a stoje pod wjazdowa, to jakies 6-7 m od bramy w otwartej przestrzeni.
Wczesniej bylo sporo lepiej, no ale telefonem zesto otweram wiec da sie jakos z tym zyc - no ale ....
Zeby bylo GH to by ulatwilo sprawe. Nie trzeba by wyjmowac telefonu, wlaczac aplikacji prowadzac samochod zeby otwierac bramy :)
(taka mala przypominajka ;) )
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Wymieniłem urządzenie na inne (dzięki uprzejmości @miroph) i zasięg pilota wrócił.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”