FAAC 740/741 z centralą 748D - sposób podłączenia SBW-02

Djmar
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 30, 2020 6:59 pm

Witam,

Albo coś robię nie tak ale u mnie nie działa otwieranie furtki na faac 741, wygląda na konflikt ale z tego co piszecie nie moze to być konflikt jeżeli nie konflikt to co ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Marcin.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak podłączyłeś ?
Djmar
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 30, 2020 6:59 pm

Tak jak na schemacie załączony na początku postu, tylko z tą małą zmianą że Open A do 21 a Open B do 11. (ale jak narazie bez podłączania In1 oraz In2) .
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Co podłączyłeś pod 14 i 24 ?
...

Info z instrukcji
Open A
" Całkowite otwarcie, każdye źródło impulsu
(przycisk, detektor, itp) który przez zamknię-
cie styku wysyła polecenie całkowitego
otwarcia/zamknięcia skrzydła bramy."

Open B
"
Polecenie częściowego otwarcia, każde źró-
dło impulsu (przycisk, detektor, itp) który
przez zamknięcie styku wydaje polecenie
częściowego otwarcia/zamknięcia skrzydła
bramy. W układach logicznych B i C zawsze
wydaje on polecenie zamknięcia bramy. Aby
zainstalować kilka źródeł impulsów częścio-
wego otwarcia połącz równolegle styki
zwierne. Rys. 13
"

W cloud ustaw czas impulsu na 0,5 sek.
Załączniki
740_z centralą_748D (2).pdf
(6.03 MiB) Pobrany 249 razy
Djmar
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 30, 2020 6:59 pm

Działa, ale sterownik od pilota zamieniłem podłączenie z NO na NC , zgodnie z tym co napisałeś.

Dzięki wielkie za pomoc.
darek80
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 30, 2020 9:14 pm

Witam,
Panowie Pomocy bo moja cierpliwość do tego SBW się kończy. Podłączyłem jak na rysunku z niebieskimi liniami który to do daje do postu w formie załacznika. Kilka dni albo godzin wszystko działa a później cyrk.Chce otwierać i zamykać bramę i żeby widać było stan (otwarta czy zamknięta). Podłączyłem to sobie przez home asistant i kilka dni było ok a dziś znów otwiera sie jako furtka i zamyka, zresetowałem do fabrycznych na nowo dodałem i było ok a teraz sprawdzam i znow lipa. W supli mam poustawiane tak jak w załączonym załączniku o nazwie supla.
Może coś doradzicie-bo ja juz powoli zwątpiłem w to urzadzonko.
Załączniki
supla
supla
supla.jpg (75.64 KiB) Przejrzano 3053 razy
podlaczenie
podlaczenie
sbw.jpg (87.86 KiB) Przejrzano 3053 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Odłącz z HA i steruj tylko z Supli. Jeśli będzie działać to będziesz wiedział gdzie leży problem. Jeśli nadal będą problemy do opisz dokładnie co się dzieje. Z SBW nie ma problemów jeśli wszystko jest poprawnie podłączone.
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 204
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

Motyl pisze: śr sie 19, 2020 4:27 pm Witam, planuje do napędu FAAC 741 z centralą 748D zakupić SBW-02.
Czy jak podłączę wg schematu z pierwszego postu to obejdzie się bez dodatkowego kontaktronu?
Obrazek
Wczoraj podłączałem tę bramę tym schematem. Wszystko działa idealnie.
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
jaroow
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 16, 2020 4:15 pm

Jakiś czas temu narysowałem schemat - pierwszy post (dodałem także w załącznikach).
Jak widać sporej liczbie osób pomógł w podłączeniu.
Z zapytań moich znajomych wynika, że część osób ma problem z konfiguracją samej Supli.
Dla użytkowników borykających się z podobnym problemem przygotowałem zrzuty z konfiguracją dla funkcji bramy (zgodnie ze schematem: Centrala - Open A (złącze 1), SBW-02 złącze 11).

Moja brama ma napęd po lewej stronie - zamykanie w prawo. Zatem w przypadku odwrotnego umiejscowienia napędu odwróconą logikę należy stosować na prawym czujniku (tak naprawdę to magnes, bo krańcówka (wyłącznik krańcowy/czujnik) znajduje się stale przy napędzie która pod wpływem pola magnetycznego z magnesów o różnej polaryzacji wyłącza jeden z dwóch obwodów).

Konfiguracja umożliwia zdalne zamykanie/otwieranie bramy oraz podgląd trzech stanów: zamknięta (lewy magnes na krańcówce), częściowo otwarta (lewy i prawy magnes poza krańcówką) oraz otwarta (prawy magnes na krańcówce), a także sterowanie głosowe z Asystenta Google.

Funkcję furtki na bramie (częściowe otwieranie) z podłączeniem do złącza Open B (2) w centrali i 21 w SPW-02 można realizować w supli przez wybór funkcji otwierania furtki lub otwierania/zamykania bramy bez wskazywania czujników otwarcia. Podgląd stanów w bramie (Open A).
Swoją drogą przydałby się SBW-02 z trzema a nawet czterema złączami IN lub możliwość w Supli na używanie jednego czujnika przez dwie niezależne funkcje :D

Powodzenia
Załączniki
esz2.jpg
esz2.jpg (111.83 KiB) Przejrzano 2260 razy
esz.jpg
esz.jpg (68.52 KiB) Przejrzano 2260 razy
sebapl
Posty: 31
Rejestracja: czw lis 04, 2021 9:03 am

darek69 pisze: czw lip 09, 2020 12:42 am
pzygmunt pisze: wt cze 16, 2020 7:25 pm Pod 12 jest lampa.
Wpięcie równoległe IN1/2 do krańcówki może zakłócić ich działanie.
Ja podłączyłem IN1/2 pod przewody krańcówek na złączu J5 i nic mi nie zakłóca, Wszystko działa prawidłowo.
Pod 12 jest minus jak brama zaczyna się otwierać, a podczas zamykania jest pulsujący minus.
Jedynie co to po podłączeniu SBW-02 mocno skrócił mi się zasięg z pilota.
U mnie też BARDZO skrócił się zasięg pilotów :( .
Bardzo wkurzające.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”