Jak podłączyć do Beninca core 6b

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

A1,A2 do 24V
24v do SCA
SCA do IN1
11 do COM
14 do P.P
Załączniki
benica.jpg
benica.jpg (304.03 KiB) Przejrzano 2305 razy
defi4
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2020 4:30 am
Lokalizacja: Łańcut i okolice

Coś Panowie jest nie tak z tym podpięciem bo w ogóle nic się nie dzieje oprócz gorącego transformatora? Jak myślicie co może byc?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Na tym schemacie masz zwarcie ☹️. Sorki za jakość ale pisze z komórki.
Załączniki
IMG_20200819_191515.png
IMG_20200819_191515.png (576.21 KiB) Przejrzano 2340 razy
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Podłącz SBW tylko dwoma przewodami do zasilania:
A1 - do trzeciego zacisku od lewej
A2 - do czwartego zacisku od lewej
Usuń mostek (połączenie) pomiędzy drugim i trzecim zaciskiem.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
defi4
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2020 4:30 am
Lokalizacja: Łańcut i okolice

Na pewno było zwarcie i chyba spalił się transformator bo coś strzeliło i zaśmierdziało, jutro sprawdzę
Dziwne ze bezpieczniki są nie przepalone , ale brama nie działa!
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Schemat zamieszczony przez Przemka nie uwzględnia podłączonej lampy SCA i powinien wyglądać tak:
benica.jpg
benica.jpg (304.8 KiB) Przejrzano 2319 razy
Poszukaj na płycie jeszcze bezpiecznika F1. Skoro jest F2 i F3 pod transformatorem, to wydaje się, że powinien być także F1 na płycie centralki.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Obawiam się że trafo nie jest zabezpieczone. Jedynie termik na uzwojeniu pierwotnym.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak jak kolega Robert napisał. Mój schemat nie uwzględniał podłączenia lampy, która jest na oryginalnym schemacie.
Powinienem to wymazać tak jak Robert to zrobił. (Zmienię schemat dla potomnych).
Jeśli wykonałeś połączenia uwzględniając schemat bazowy z instrukcji i to co jest na to naniesione to rzeczywiście jest zwarcie.
Oczywiście biorę na siebie pokrycie kosztów naprawy/wymiany sprzętu na nowy z uwagi na mój niefortunny skrót myślowy.

Zgłoś się na priv-a.

[EDIT]
Zmieniłem na taki, który uwzględnia również podłączenie lampy zgodnie ze schematem z instrukcji.
defi4
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2020 4:30 am
Lokalizacja: Łańcut i okolice

pzygmunt pisze: śr sie 19, 2020 9:42 pm Tak jak kolega Robert napisał. Mój schemat nie uwzględniał podłączenia lampy, która jest na oryginalnym schemacie.
Powinienem to wymazać tak jak Robert to zrobił. (Zmienię schemat dla potomnych).
Jeśli wykonałeś połączenia uwzględniając schemat bazowy z instrukcji i to co jest na to naniesione to rzeczywiście jest zwarcie.
Oczywiście biorę na siebie pokrycie kosztów naprawy/wymiany sprzętu na nowy z uwagi na mój niefortunny skrót myślowy.

Zgłoś się na priv-a.

[EDIT]
Zmieniłem na taki, który uwzględnia również podłączenie lampy zgodnie ze schematem z instrukcji.
Ja nie mam żadnych roszczeń pomyłki się zdarzają ,jeszcze dzisiaj sprawdzę czy faktycznie jest jeszcze jeden bezpiecznik jeżeli nie to trzeba będzie zamówić centralkę ,człowiek uczy się na błędach ;)
Jedynie w czym możecie mi pomóc to napiszcie czy ten model jest dobry? Wrzucam linka z allegro nie wiem czy można u was jeżeli nie to wykasujcie go!

https://allegro.pl/oferta/beninca-centr ... 2gQAvD_BwE#
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

miroph pisze: śr sie 19, 2020 8:30 pm Obawiam się że trafo nie jest zabezpieczone. Jedynie termik na uzwojeniu pierwotnym.
Liczę że producent jednak pomyślał i zabezpieczył wyjście zasilania na akcesoria :)

@defi4, jak będziesz szukał tego bezpiecznika F1 na płycie, to nie sugeruj się wyglądem. On wcale nie musi wyglądać jak typowe bezpieczniki topikowe, które masz pod transformatorem (F2 i F3).

Napisz, skąd jesteś, bo może będzie w Twojej okolicy ktoś z Forumowiczów obeznany w elektronice i będzie Ci w stanie pomóc.
defi4 pisze: czw sie 20, 2020 3:36 am Jedynie w czym możecie mi pomóc to napiszcie czy ten model jest dobry? Wrzucam linka z allegro nie wiem czy można u was jeżeli nie to wykasujcie go!

https://allegro.pl/oferta/beninca-centr ... 2gQAvD_BwE#
Jak już będziesz musiał szukać nowej płyty, to najsensowniej szukać Core 6b.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”