Jak podłączyć do sterownika bramowego FAAC 455D

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

A1 - 17
A2 - 16
11 - 9
14 - 14
IN1 - 20
Załączniki
sbw02_455d.png
sbw02_455d.png (266.49 KiB) Przejrzano 2006 razy
kordi123
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 30, 2021 8:32 pm

Witam,
I ogarnął ktoś prawidłowe podłączenie w centrali FAAC 455D. Na powyższym schemacie raczej nie będzie działać informacja otwarcia i zamknięcia bo sygnał z lampy będzie przerywany. Myślałem wpiąć się pod złącze J6, ale to chyba też nic nie pomoże do póki nie będą pod te złącze podłączone czujniki krańcowe.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jeśli nie ma podłączonych wyłączników krańcowych, to na tym złączu nie będzie informacji o stanie bramy. W takim przypadku należy domontować krańcówki lub kontaktron.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
kordi123
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 30, 2021 8:32 pm

Czyli kontaktron mogę od razu bezpośrednio podłączyć pod SBW by wskazywało czy brama otwarta czy zamknięta.
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

kordi123 pisze: wt mar 30, 2021 8:36 pm Witam,
I ogarnął ktoś prawidłowe podłączenie w centrali FAAC 455D. Na powyższym schemacie raczej nie będzie działać informacja otwarcia i zamknięcia bo sygnał z lampy będzie przerywany. Myślałem wpiąć się pod złącze J6, ale to chyba też nic nie pomoże do póki nie będą pod te złącze podłączone czujniki krańcowe.
Upewniłeś się, że sygnał na wyjściu do lampy jest przerywany? Niektóre centrale dają sygnał ciągły, a przerywacz jest zbudowany w lampie.

EDIT:

Wg instrukcji:
LAMPA SYGNALIZACYJNA:
Gdy wybrane jest ustawienie 0 wyjście pracuje jako standardowa lampa sygnalizacyjna (świeci przy bramie otwartej i w czasie pauzy, miga w czasie zamykania i jest zgaszona po zamknięciu bramy). Inne ustawienia umożliwiają ustawienie czasów aktywacji dla innych trybów pracy lampy. Czas może być regulowany od 0 do 59 sek. co 1 sek. i od 1.0 do 4.1 minuty co 10 sek. 0 = lampa standardowa od 1 do 4.1 = czas regulowany

Jeśli więc masz ustawiony dla lampy sygnalizacyjnej tryb 0, to podczas ruchu bramy ikona bramy będzie naprzemiennie pokazywać otwarta/zamknięta, przy otwartej bramie powinna pokazywać otwarcie, przy zamkniętej - zamknięcie.
yawAL36
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 20, 2021 4:06 pm

Witam wszystkich.
Wczoraj podłączyłem sterownik do FAAC 455D przy napędzie bramy skrzydłowej FAAC 414. Połączenie jak w załączniku do postu 1 "pzygmunt". Wszystko działa, informacja o stanie bramy prawidłowa. Nie montowałem krańcowych ani kontaktronów. Nie sprawdzałem ustawienia lampy sygnalizacyjnej - jak działa nie ma co mieszać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”