Zamel SBW-02 i napęd bramowy VDS carrera 1000 K

Awatar użytkownika
woj-tech
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 16, 2020 10:13 pm

Witam forumowiczów,

Potrzebowałbym pomoc w podpięciu modułu supli Zamel SBW-02 do napędu bramowego włoskiej firmy VDS carrera 1000K i furtki.

Dokumentacja do napędu dostępna na stronie producenta:
https://www.vdsautomation.com/en/produc ... -230v-24v/

Do napędu podpięta jest lampa sygnalizacyjna otwieranie bramy i czujka bramowa.

Zależałoby mi też na informacji w supli o zamknięciu/otwarciu bramy.

Bardzo fajnie opisane było na forum podłączenie SBW-01 do napędu garażowego hormann promatic 3 - poradziłem sobie z zastosowaniem przekaźnika DC24V - wszystko działa rewelacyjnie. Niestety nic nie znalazłem na forum o napędzie VDS i co się da z niego wycisnąć, gdzie się pod jakie piny podpiąć.
Załączniki
IMG_5436.jpg
IMG_5436.jpg (2.51 MiB) Przejrzano 2051 razy
IMG_5435.jpg
IMG_5435.jpg (1.99 MiB) Przejrzano 2051 razy
IMG_5433.jpg
IMG_5433.jpg (2.4 MiB) Przejrzano 2051 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przeglądnąłem stronę producenta i nie znalazłem tam instrukcji do Twojej centrali. Trzeba będzie chyba do nich napisać aby podesłali dokumentację na podstawie zdjęcia.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Też nie potrafię znaleźć żadnych informacji o jakichkolwiek zaciskach w tym napędzie.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
woj-tech
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 16, 2020 10:13 pm

Mam więcej informacji. Okazuje się, że Napęd bramowy VDS jest jedynie samym napędem a w nim można zainstalować dowolną centralę mechanizmu bramy przesuwnej. Jest to autorski projekt firmy damster, dokumentacja dostępna na stronie:

https://damster.pl/uploads/pliki/0707%20S1.pdf

Podobno można bez dodatkowych kontaktronów wyciągnąć wszystko co potrzeba na moduł supli.

Może teraz udałoby się coś wymyślić.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Podłącz w ten sposób.
Załączniki
image823.png
image823.png (1.59 MiB) Przejrzano 2024 razy
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
woj-tech
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 16, 2020 10:13 pm

Dzięki Panowie, w piątek powinienem podjąć próbę montażu. Poinformuj o efektach.
Awatar użytkownika
woj-tech
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 16, 2020 10:13 pm

Witam ponownie,
Na wstępie, dzięki za pomoc. Jestem po podłączeniu modułu Zamel SBW-02 do napędu bramowego VDS carrera 1000K z centralką damster zgodnie ze schematem. Wstępnie wszystko działa, jedynie w schemacie zasugerowanym przez miroph, trzeba było zamienić kabelki na wejściach A1 i A2 gdyż moduł zamel był zasilony w taki sposób, że dioda świeciła światłem ciągłym. Po zmianie SBW poprawnie się zgłosił migocząc diodą.

Mam natomiast problem z poprawnym zaprezentowaniem statusu otwarcia/zamknięcia bramy oraz furtki. Brama przy otwieraniu i zamykaniu w aplikacji supli pokazuje ikonę otwierającej się bramy, a jak jest już otworzona, to pokazuje obrazek zamkniętej. Przy otwieraniu bramy znów w aplikacji widać częściowo otwartą bramę a jak dojedzie do końca, znów ikona zamkniętej bramy (link do filmiku poniżej)
Warto wyjaśnić kwestie furtki, to funkcja bramy, która otwiera się tylko do pewnego momentu dając wąskie przejście przez okno bramy. Czyli w aplikacji poprzez ikonę furtki zawsze komendą "otwórz" zamykam i otwieram furtkę. Można pewnie to zrobić zmieniając funkcję furtki na funkcję bramy wjazdowej i podmienić ikonę na ikonkę furtki. W przypadku furtki nie mam w ogóle informacji o otwarciu/zamknięciu. (link do filmiku poniżej)
Czujniki otwarcia w supli zostały przypisane zarówno do bramy jak i furtki. Nie wiem jak i po co skorzystać z czujnika pośredniego otwarcia.

Link do filmiku, który prezentuje sterowanie moim napędem przez aplikację supla.
https://youtu.be/S9GkjvNQajc

Ktoś jakieś pomysły co pozmieniać?
Prośba o pomoc.
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Logikę ustawisz logując się do swojego konta supla cloud, odszukaj sbw wybierz kanał bramy i zmień przy "odwrócona logika".
Stan pośredni możesz zobaczyć jak dwa czujniki przypiszesz dla jednego kanału. Oczywiście musisz również "poinformować" sbw, że brama jest całkowicie zamknięta i całkowicie otwarta.
Czyli dla całkowitego otw. musisz dołożyć do bramy kontaktron/krańcówkę.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
woj-tech
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 16, 2020 10:13 pm

Po krótkiej eksploatacji modułu Zamel SWB-02 z omawianą centralką mam kolejne problemy. Zdarza się zamel traci zasilanie. Pomierzyłem napięcia i bez podłączenia modułu zamel na zaciskach od fotokomórki gdzie ma być 12 volt z których zasilam zamela , jest około 15V i po podłączeniu zamela spada do 10.5V Jak brama pracuje, napięcie spada do 9,5 volta. Napięcie tam nie jest stabilizowane i wywnioskowałem, że problemy mogą wynikać z tego, ze zamel obciąża wbudowany zasilacz. Postanowiłem więc zastosować obok własny zasilacz 12V 5A (Adler ADL-60-12) pobierając bezpośrednio zasilanie 230V. Zasilacz poprawnie wystawia 12V ale zamel nie rusza. Jest to prosty zasilacz, pewnie niestabilizowany, powoli brakuje mi pomysłów o co z tym zasilaniem tego modułu chodzi. Ma ktoś pomysł jaki musi być zasilacz? Czu musi być stabilizowany? Może bardziej 24V?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Hej. Po pierwsze to podaj mi numer z tyłu obudowy SBW-02.
Jeżeli masz możliwość podłączenia pod 24V to sprawdź proszę jak się zachowuje, a jeśli nie to daj mi namiary na.PW.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”