łączenie konta supla (sbw-02) z asystentem google

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8349
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tomasz1971 pisze: pn mar 15, 2021 12:07 pm W aplikacji supla wszystko jest ok. Otwieram aplikację, wysuwam ikonkę otwórz-zamknij i naciskam jeden raz wtedy się otwiera, a następnie naciskam drugi raz i wtedy się zamyka. A uparty asystent google otwiera bramę na hasło "zamknij bramę" a zamyka na hasło "otwórz bramę". Można zmienić podłączenie przewodów do sbw-02 w silniku bramy żeby działało odwrotnie?
Przełączanie przyciskiem w aplikacji wysyła tylko impuls do napędu bez żadnej wiedzy o tym co się stanie. Nie ma to większego znaczenia do działania bramy z google home.
To co jest istotne, to czy ikona bramy w aplikacji pokazuje stan zgodny z rzeczywistością? Tzn. gdy brama jest otwarta, to pokazuje sie otwarta ikona i zamknięta przy zamkniętej?
Zakładam też że nie podmieniałeś sobie ikon.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Tomasz1971
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 26, 2020 12:51 pm

Muszę to dziś sprawdzić jak będę w domu i napiszę co tam na tych ikonach widać. Muszę dodać że nie mam podłączonych czujników krańcowych informujących że brama jest zamknięta lub otwarta, ani też furtki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8349
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tomasz1971 pisze: wt mar 16, 2021 12:23 pm Muszę to dziś sprawdzić jak będę w domu i napiszę co tam na tych ikonach widać. Muszę dodać że nie mam podłączonych czujników krańcowych informujących że brama jest zamknięta lub otwarta, ani też furtki.
Pozdrawiam
Dodatkowe czujniki nie są konieczne, o ile sam napęd posiada wyjścia informujące o stanie bramy i masz tam podłączone SBW.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Tomasz1971
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 26, 2020 12:51 pm

Może mam po prostu źle podłączone sbw do silnika. Przy podłączeniu korzystałem z filmiku na yotube #zamel #faac #sterowanie
Podłączenie Zamel SBW-01 do napędu FAAC 740 741.
Poza tym w aplikacji supla pojawiają mi się dwa obrazki
- samochód z kawałkiem bramy
- furtka
w górnej ikonce przesuwam palcem w lewo zieloną kropkę i wysuwa mi się zielona ikonka z napisami otwórz a pod nią zamknij. Naciskam jeden raz to brama się otwiera, a gdy nacisnę drugi raz brama się zamyka, ale nic poza tym w ikonach się nie zmienia. W załączeniu zrzut ekranu mojej aplikacji supla i zrzut ekranu Google home. Może coś porąbałem przy podłączeniu sbw do silnika?
Załączniki
1615982895742.jpg
1615982895742.jpg (108.84 KiB) Przejrzano 1815 razy
1615982767539.jpg
1615982767539.jpg (79.25 KiB) Przejrzano 1815 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8349
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tomasz1971 pisze: śr mar 17, 2021 12:25 pm Może mam po prostu źle podłączone sbw do silnika. Przy podłączeniu korzystałem z filmiku na yotube #zamel #faac #sterowanie
Podłączenie Zamel SBW-01 do napędu FAAC 740 741.
Poza tym w aplikacji supla pojawiają mi się dwa obrazki
- samochód z kawałkiem bramy
- furtka
w górnej ikonce przesuwam palcem w lewo zieloną kropkę i wysuwa mi się zielona ikonka z napisami otwórz a pod nią zamknij. Naciskam jeden raz to brama się otwiera, a gdy nacisnę drugi raz brama się zamyka, ale nic poza tym w ikonach się nie zmienia. W załączeniu zrzut ekranu mojej aplikacji supla i zrzut ekranu Google home. Może coś porąbałem przy podłączeniu sbw do silnika?
SBW wydaje się być poprawnie podłączony, ale najprawdopodobniej nie masz podłączonego czujnika otwarcia bramy. Bez tego integracja z GH nie będzie działać poprawnie.
Czujnik otwarcia bramy podłącza się do SBW przez IN1 lub IN2. Można tam podpiąć jakieś wyjście z napędu bramy (o ile napęd ma taką funkcjonalność), albo zewnętrzny kontraktron/krańcówkę. Następnie w cloud.supla.org należy wejść w kanał bramy i przypisać mu czujnik otwarcia i w razie potrzeby "odwrócić logikę" .
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Tomasz1971
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 26, 2020 12:51 pm

Bardzo dziękuję za instrukcje, spróbuję się z tym jakoś uporać. Jeszcze tylko pytanko czy będę potrzebował dwie krańcówki (otwarcia i zamknięcia) czy wystarczy jedna? dwie krańcówki wiążą się z wkopaniem przewodu do ziemi wzdłuż całej bramy.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8349
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tomasz1971 pisze: czw mar 18, 2021 11:12 am Bardzo dziękuję za instrukcje, spróbuję się z tym jakoś uporać. Jeszcze tylko pytanko czy będę potrzebował dwie krańcówki (otwarcia i zamknięcia) czy wystarczy jedna? dwie krańcówki wiążą się z wkopaniem przewodu do ziemi wzdłuż całej bramy.
Wystarczy jeden czujnik, który informuje o stanie "całkowitego zamknięcia", czyli zmiania sygnał gdy brama jest całkowicie zamknięta.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tomasz1971 pisze: czw mar 18, 2021 11:12 am Bardzo dziękuję za instrukcje, spróbuję się z tym jakoś uporać. Jeszcze tylko pytanko czy będę potrzebował dwie krańcówki (otwarcia i zamknięcia) czy wystarczy jedna? dwie krańcówki wiążą się z wkopaniem przewodu do ziemi wzdłuż całej bramy.
Jaką automatykę posiadasz ?
Tomasz1971
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 26, 2020 12:51 pm

Posiadam silnik bramowy FAAC 740
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podłącz IN1 pod jeden z przewodów na złączu J5

viewtopic.php?f=43&t=3628
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”